Dziś mamy 3 czerwca 2020, środa, imieniny obchodzą:

08 października 2019

UKS Czwórka Nakło na zawodach w Osielsku. Zawodnicy zdobyli medale

fot. Paweł Juszczak

fot. Paweł Juszczak

W dniu 6 października 2019 liczna ekipa pływaków z Nakła udała się do # Osielska, gdzie organizowane były zawody pływackie pod nazwą Rekinowa 50-tka Sprint Cup.

Zwarci i gotowi zameldowaliśmy się na rozpływaniu, po którym zaczęły się starty do pierwszej konkurencji. W tym dniu organizatorzy zapewnili możliwość ścigania się na dystansie 50 m wszystkimi stylami.

Zamierzonym efektem było wyłonienie najlepszych zawodników oraz zawodniczki za sumę punktów FINA, za cztery lub mniej startów każdym stylem.

Pierwszym akcentem było zdobycie brązowego medalu w stylu dowolnym chłopców. Jego autorem był Aleksander Markuszewski. W kategorii wyżej najszybszy był Maciej Szpara, a jego kolega klubowy Dominik Kraiński przypłynął na trzecim miejscu.

Kolejne medale dołożyli w stylu grzbietowym: Oliwier Ochendal oraz Tymoteusz Sobczak. Drugi swój medal tego dnia dołożył ponownie Maciej Szpara - tym razem srebro.

W żeńskim wydaniu mieliśmy medal Igi Nowickiej, która świetnie popłynęła stylem klasycznym, zdobywając miejsce drugie. Na koniec zmagań dołożyliśmy do puli kolejne medale w stylu motylkowym.

Był to udany dzień dla nakielskiego pływania. Zadowoleni i zbudowani początkiem sezonu czekamy na kolejne starty. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci z powiatu nakielskiego do udziału w Nakielskiej Lidze Pływania, która odbędzie się w dniu 27.10.2019.

Więcej szczegółów na stronie uks.naklo.pl. Opiekunami na zawodach byli p. Hanna Pietrasz–Kowalska, p. Michał Stachowski oraz p. Paweł Juszczak.

Gratulujemy pływakom i życzymy kolejnych sportowych sukcesów. Udział w zawodach odbył się w ramach realizacji projektu UKS CZWÓRKA NAKŁO pn. „PŁYWANIE TO NIE WSZYSTKO, ALE WSZYSTKO BEZ PŁYWANIA JEST NICZYM. NAKIELSKA LIGA PŁYWANIA 2019”, który otrzymał wsparcie UMiG w Nakle nad Notecią.

materiał: Paweł Juszczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 2
Pliki do pobrania
50m dowolny K.pdf
50m dowolny M.pdf
50m grzbietowy K.pdf
50m grzbietowy M.pdf
50m klasyczny K.pdf
50m klasyczny M.pdf
50m motylkowy K.pdf
50m motylkowy M.pdf
najlepsi zawodnicy w kategoriach wiekowych.pdf
najlepsze zawodniczki w kategoriach_wiekowych.pdf
postępy klubów.pdf
postępy zawodników.pdf
statystyka medalowa.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)