Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

08 października 2019

UKS Czwórka Nakło na zawodach w Osielsku. Zawodnicy zdobyli medale

fot. Paweł Juszczak

fot. Paweł Juszczak

W dniu 6 października 2019 liczna ekipa pływaków z Nakła udała się do # Osielska, gdzie organizowane były zawody pływackie pod nazwą Rekinowa 50-tka Sprint Cup.

Zwarci i gotowi zameldowaliśmy się na rozpływaniu, po którym zaczęły się starty do pierwszej konkurencji. W tym dniu organizatorzy zapewnili możliwość ścigania się na dystansie 50 m wszystkimi stylami.

Zamierzonym efektem było wyłonienie najlepszych zawodników oraz zawodniczki za sumę punktów FINA, za cztery lub mniej startów każdym stylem.

Pierwszym akcentem było zdobycie brązowego medalu w stylu dowolnym chłopców. Jego autorem był Aleksander Markuszewski. W kategorii wyżej najszybszy był Maciej Szpara, a jego kolega klubowy Dominik Kraiński przypłynął na trzecim miejscu.

Kolejne medale dołożyli w stylu grzbietowym: Oliwier Ochendal oraz Tymoteusz Sobczak. Drugi swój medal tego dnia dołożył ponownie Maciej Szpara - tym razem srebro.

W żeńskim wydaniu mieliśmy medal Igi Nowickiej, która świetnie popłynęła stylem klasycznym, zdobywając miejsce drugie. Na koniec zmagań dołożyliśmy do puli kolejne medale w stylu motylkowym.

Był to udany dzień dla nakielskiego pływania. Zadowoleni i zbudowani początkiem sezonu czekamy na kolejne starty. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci z powiatu nakielskiego do udziału w Nakielskiej Lidze Pływania, która odbędzie się w dniu 27.10.2019.

Więcej szczegółów na stronie uks.naklo.pl. Opiekunami na zawodach byli p. Hanna Pietrasz–Kowalska, p. Michał Stachowski oraz p. Paweł Juszczak.

Gratulujemy pływakom i życzymy kolejnych sportowych sukcesów. Udział w zawodach odbył się w ramach realizacji projektu UKS CZWÓRKA NAKŁO pn. „PŁYWANIE TO NIE WSZYSTKO, ALE WSZYSTKO BEZ PŁYWANIA JEST NICZYM. NAKIELSKA LIGA PŁYWANIA 2019”, który otrzymał wsparcie UMiG w Nakle nad Notecią.

materiał: Paweł Juszczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 2
Pliki do pobrania
50m dowolny K.pdf
50m dowolny M.pdf
50m grzbietowy K.pdf
50m grzbietowy M.pdf
50m klasyczny K.pdf
50m klasyczny M.pdf
50m motylkowy K.pdf
50m motylkowy M.pdf
najlepsi zawodnicy w kategoriach wiekowych.pdf
najlepsze zawodniczki w kategoriach_wiekowych.pdf
postępy klubów.pdf
postępy zawodników.pdf
statystyka medalowa.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)