Dziś mamy 20 lipca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
13 kwietnia 2018

Tydzień wiedzy o autyzmie. Do szkoły przybyły alpaki

fot. Monika Stachowska

fot. Monika Stachowska

Od poniedziałku w Dwójce trwa tydzień poświęcony poszerzaniu wiedzy o autyzmie. W #tym czasie nauczyciele i wychowawcy w klasach organizowali pogadanki, oglądali filmy i przedstawiali tę problematykę na godzinach wychowawczych.

Środa, 11 kwietnia, była szczególnym dniem. Właśnie wtedy wszyscy uczniowie na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem założyli ubrania w kolorze niebieskim. Na drzwiach zawieszone zostały niebieskie kokardy, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego roznosili "ulotki" i słodkie niespodzianki, a do szkoły przyjechały ALPAKI! Dzięki uprzejmości p. Katarzyny Jasińskiej, mamy Eryka - na ich zaproszenie, te piękne zwierzęta przybyły do Dwójki. Właścicielką alpak jest p. Agnieszka Gumul, która prowadzi w Rozwarzynie LasAlpakas - alpakoterapię i wraz z mężem hoduje te niecodziennie spotykane zwierzęta. Dior i Rabbane świetnie czują się wśród dzieci, maluchy chętnie się do nich przytulają, dlatego są świetnymi terapeutami - szczególnie dla chorych dzieci. Uczniowie Dwójki mogli się z nimi spotkać, pogłaskać oraz nakarmić.

Uczniowie i Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują p. K. Jasińskiej za zaangażowanie a P. Agnieszce Gumul z mężem za wizytę.

Materiał: Monika Stachowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)