Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

17 października 2019

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią wraz z Miastem i Gminą # Nakło nad Notecią, Parafią p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle nad Notecią, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Nakle nad Notecią oraz Nakielskim Ośrodkiem Kultury serdecznie zapraszają do udziału w Dniach Kultury Chrześcijańskiej które odbędą się w terminie 15 – 20 października 2019 r.

Pragniemy powrócić do wspaniałej tradycji jaką były odbywające się zawsze w październiku spotkania ze sztuką, tradycją, historią i literaturą wyrosłą z kręgu kultury chrześcijańskiej.

Mamy nadzieję, że po wielu latach przerwy uda nam się wyruszyć wspólnie na fascynującą wędrówkę śladami wiary. Będziemy mieli okazję spojrzeć na nowo na to co wydaje się znane i oczywiste – spróbujemy pokazać, że nasze świątynie kryją prawdziwe skarby a ich historie niejedną tajemnicę. Poznamy świętych patronów kościołów Krajny.

Spróbujemy swoich sił tworząc małe dzieła sztuki podczas warsztatów plastycznych. Nawiążemy także do naszych braci w wierze tak ze wschodu jak i zachodu, a podsumowaniem  cyklu imprez będzie koncert zespołu Tato, który nowoczesne rytmy łączy z chrześcijańskim przesłaniem.

Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się uznaniem i odtąd co roku będziemy mieli zaszczyt i przyjemność zapraszać Państwa do udziału w kolejnych edycjach.

materiał: Anna Sergott

Oceń artykuł: 0 0
Pliki do pobrania
Zaproszenie na Dni Kultury Chrześcijańskiej.docx

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gimnastyka korekcyjna
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Sprawdzanie geometrii kół
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)