Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2018

Turniej szachowy z okazji odzyskania niepodległości. Triumfował Jerzy Białas

fot: Piotr Szybowicz

W dniach 9-10 czerwca odbył się w Nakle turniej szachowy V FIDE OPEN z Okazji #Odzyskania Niepodległości. W zawodach zgłoszonych do Międzynarodowej Federacji Szachowej triumfował przedstawiciel UKS Szachowej Dwójki Szubin Jerzy Białas.

Na liście startowej znalazło się 38 uczestników z następujących klubów i ośrodków: KSz Hetman Katowice, UMKSz Jaćwież Suwałki, LZS CKTiS Biskupiec, UKS OPP Toruń, AZS UMK Toruń, MKS EMDEK Bydgoszcz, UKS MDK 5 Bydgoszcz, UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz, PKS Leśny Bydgoszcz, WKSz 1938 Włocławek, KSz Gambit Świecie, LUKS Feniks Mrocza, Nakło. Jerzy Białas zremisował pierwszą partię, a w pozostałych czterech zwyciężył. Na kolejnych miejscach uplasowali się: II miejsce Mariusz Darowicki (KSz Gambit Świecie), III miejsce Wiktoria Sivickis (UKS OPP Toruń), IV miejsce Mariusz Jaźwiecki (KSz Gambit Świecie), V miejsce Mateusz Budnik (KSz Gambit Świecie), VI miejsce Igor Jankowski (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz), VII miejsce Marcel Kutowski (MKS EMDEK Bydgoszcz), VIII miejsce Miłosz Murawski (UKS MDK 5 Bydgoszcz), IX miejsce Przemysław Szmidt (KSz Gambit Świecie), X miejsce Tomasz Straszewski (MKS EMDEK Bydgoszcz). W openie startowała także Danuta Karwowska (UKS Szachowa Dwójka Szubin), która zajęła XXIV miejsce.

10 czerwca Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zorganizował Akademickie Mistrzostwa Województwa. W zawodach III miejsce wywalczył zawodnik Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Piotr Szybowicz. I miejsce zajął Mateusz Brzeziński (UMK Toruń), a na II miejscu uplasował się Piotr Śnihur (UMK Toruń).

materiał: Piotr Szybowicz