Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

31 grudnia 2018

Turniej szachowy na koniec roku. Szubinianie opanowali podium

fot. powierzone

fot. powierzone

Ostatnie dni roku okazały się szczęśliwe dla szubińskich szachistów, którzy opanowali podium w # zawodach zorganizowanych przez Szubiński Dom Kultury i UKS Szachową Dwójkę Szubin.

W Turnieju Szachowym "Szubin Open - 100-lecie Odzyskania Niepodległości - 100-lecie Powstania Wielkopolskiego - 1918-2018" zwyciężył Piotr Szybowicz (wygrana we wszystkich partiach), II miejsce zajął Piotr Lech, a na III miejscu uplasował się Jerzy Białas. W grodzie Sędziwoja Pałuki zagrali adepci królewskiej gry reprezentujący: Bydgoszcz, Toruń, Tucholę, Zakrzewo, Barczygów, Nakło, Mroczę, Świecie, Szubin i Rynarzewo.

Szczegółowa lista tryumfatorów w poszczególnych grupach rankingowych (2000, 1800, 1600, 1400, 1200, 1000) przedstawia się następująco: klasyfikacja ogólna, turniej A - I miejsce Piotr Szybowicz (UKS Szachowa Dwójka Szubin), ranking 2000 - I miejsce Piotr Szybowicz (UKS Szachowa Dwójka Szubin), ranking 1800 - I miejsce Kacper Leśniak (KSz Gambit Świecie), ranking 1600 - I miejsce Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza), klasyfikacja ogólna, turniej B - I miejsce Adam Maciejewski (Rynarzewo), ranking 1400 - I miejsce Ignacy Talarczyk (UKS Gambit Toruń), ranking 1200 - I miejsce Szymon Raźny (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz), ranking 1000 - I miejsce Adam Maciejewski (Rynarzewo).

Najlepszą kobietą w turnieju A okazała się Sara Gać-Mytych (KS Korona Zakrzewo). Na II miejscu w klasyfikacji rankingowej 1200 uplasował się Filip Biernacki (Szubin). Imprezą towarzyszącą był mecz Danuta Karwowska (UKS Szachowa Dwójka Szubin) - Kazimierz Jurkiewicz (PKS Leśny Bydgoszcz) - zakończony wynikiem 3:1.

material: Piotr Szybowicz

 

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Test amortyzatorów
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zabieg parafinowy
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)