Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
11 lipca 2018

Turniej o Puchar Borów Tucholskich. Dobra passa Jana Rosińskiego

foto: powierzone

foto: powierzone

7 lipca Jan Rosiński wziął udział w XII turnieju szachowym o Puchar Borów Tucholskich, który został # rozegrany w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tucholi.

Zawody rozegrano na dystansie 9 rund w tempie 12 minut na partię dla każdego zawodnika+4 sekundy za ruch. Organizatorem i głównym sędzią mistrzostw był znany tucholski działacz szachowy Piotr Jarosz.

Warto odnotować, że w zmaganiach wystąpił arcymistrz Mirosław Grabarczyk. Bardzo wysoki poziom turnieju potwierdza także udział mistrzów międzynarodowych, mistrza krajowego oraz kandydatów na mistrzów krajowych. Jan Rosiński może uznać swój występ w tak silnych rozgrywkach za bardzo udany. Co prawda pierwsze 2 rundy były przeciętne, ale już od 3 rundy zawodnik Feniksa wszedł w mistrzostwa z impetem. Mroczanin w trzeciej rundzie niespodziewanie pokonał Renatę Szczepocką-Kiełbatrowską, która posiada kategorię szachową I+ i ranking FIDE 1355.

W czwartej rundzie Jan Rosiński sprawił kolejną dużą niespodziankę pokonując Zygmunta Doraua, który posiada kategorię szachową II+ i ranking FIDE 1460. Dobra passa trwała dalej, co mroczanin potwierdził w kolejnej rundzie, gdzie pokonał Eryka Kiełbatrowskiego, którego ranking FIDE wynosi 1432. Jan Rosiński dołożył jeszcze cenny remis w ósmej rundzie z posiadaczem II kategorii szachowej Mateuszem Zielonką. W ostatniej rundzie Jan Rosiński zremisował z Włodzimierzem Jastrzębskim, który posiada kategorię szachową II+ i ranking FIDE 1603.

Warto przybliżyć sylwetkę Włodzimierza Jastrzębskiego. Jest to bez wątpienia bardzo ważna postać dla oświaty i szachów w naszym województwie. Włodzimierz Jastrzębski ma na swoim koncie wszystkie tytuły naukowe. Od 1978 roku był doktorem habilitowanym, a od 1990 roku jest profesorem. W latach 1996-2003 sprawował stanowisko szefa Instytutu Historii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz piastował stanowisko dziekana Wydziału Humanistycznego UKW. Za swoje osiągnięcia został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Odznaką Honorową za Zasługi dla Miasta Bydgoszczy. Remis z tak wartościowym człowiekiem daje wiele satysfakcji. Właśnie tacy ludzie jak Włodzimierz Jastrzębski pokazują siłę intelektu szachistów. Możliwość zagrania z takim zawodnikiem jest wielkim zaszczytem i dumą.

Warto dodać, że Jan Rosiński dzięki udanym wynikom w tym turnieju zyskał aż 59 punktów do międzynarodowego rankingu FIDE na szachy szybkie. Podsumowując, zawody zostały przeprowadzone wręcz doskonale. Zarówno organizacja i poziom zmagań stały na ogromnym poziomie. Kolejnym powodem do zadowolenia z udziału w tych rozgrywkach jest spotkanie wielu wartościowych ludzi, którzy mają wiele pasji i wyznają piękne wartości, którymi powinniśmy kierować się w życiu codziennym.

materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Kanapa
Makijaż na każdą okazję
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Czytniki kodów kreskowych
Nadanie modnej linii
Modne aranżacje
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Emoji. Wyobrażasz sobie bez nich komunikację?

W kalendarzu znajdziemy wiele dziwnych świąt, o których na co dzień nawet nie #pomyślimy. Tymczasem dzisiaj swoje święto obchodzą emoji - co to takiego?

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)