Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

12 stycznia 2019

Turniej ku pamięci. Wspomnienie utalentowanego piłkarza

fot. Michał Stachowski

fot. Michał Stachowski

Dnia 9 stycznia 2019 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych # im. Stanisława Staszica w Nakle odbył się turniej halowej piłki nożnej pamięci Kacpra Mielcarka.

Tuż po godzinie 10:00 Dariusz Malikowski przywitał wszystkie drużyny powiatu nakielskiego oraz w kilku zdaniach wspomniał o naszym byłym uczniu: „Kacper był uczniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica i utalentowanym piłkarzem klubu sportowego Czarni Nakło, który odszedł tragicznie w ubiegłym roku. Czynnie reprezentował szkołę na zawodach sportowych związanych z piłką nożną i halową” Wszyscy zebrani na sali gimnastycznej „minutą ciszy” uczcili pamięć ucznia, kolegi z klasy, przyjaciela. Chwilę później Dyrektor szkoły Dariusz Jan Betscher otworzył oficjalnie turniej życząc wszystkim powodzenia i wysokiego poziomu gry.

W turnieju wzięło udział 8 zespołów: I LO Nakło, ZSŻŚ Nakło, ZSP Lubaszcz, ZST Kcynia, LO Kcynia, ZSP Samostrzel, ZS-P 4 Nakło oraz gospodarze turnieju ZSP Staszic Nakło. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Turniej stał na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie. Do ostatnich meczów w grupie decydowała ostateczna kolejność. W meczu o 3 miejsce „Staszic” wygrał z zespołem z Lubaszcza 3:0 natomiast w finale drużyna z „Żeglugi” pokonała nakielskie Liceum 1:0. Nagrody dla zwycięskich drużyn wręczyły obecne na turnieju mama i siostra Kacpra Mielcarka. Statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju przyznano Karolowi Skibie - uczniowi ZSP Staszic Nakło. Piłkarze nakielskiego „Staszica” przekazali mamie puchar, który znajdzie swoje miejsce na półce w rodzinnym domu śp. Kacpra Mielcarka. Możemy mieć pewność, że spoglądając na nas „z góry” trzymał mocno kciuki za swoich kolegów z drużyny!

Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią.

materiał: Michał Stachowski, nauczyciel wychowania fizycznego

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)