Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Trzydniowa wycieczka nad morze. Uczniowie zwiedzili wiele atrakcji

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 15.05.2019 -17.05.2019 klasa Va integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr # 2 w Nakle nad Notecią wraz z kolegami z innych klas uczestniczyła w trzydniowej wycieczce nad polskie morze.

Pierwszy dzień spędzili w Gdańsku odwiedzając Muzeum II Wojny Światowej. Uczestniczyli tam w zajęciach edukacyjnych „Podróż w czasie – historia pewnej rodziny” oraz „Irena Sendlerowa i sieć pomocy”. Wszyscy z zaciekawieniem i zaangażowaniem zapoznali się z ofertą tego niezwykłego muzeum.

Kolejnym punktem wycieczki była gdańska Starówka ze swoimi atrakcjami. Drugi dzień wycieczki to pobyt w Słowińskim Parku Narodowym i wyprawa na ruchome wydmy. Uczniowie ulicami Łeby przejechali kolejką, aby następnie przesiąść się na statek i przez Jezioro Łebsko dopłynąć do wyrzutni rakiet w Rąbce.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili wyrzutnie rakiet i zapoznali się z jej historią. Dużym wyzwaniem, a zarazem atrakcją było wspinanie się na ruchome wydmy. Towarzyszyła temu wspaniała zabawa na piaszczystym terenie.

Celem ostatniego dnia wycieczki był Szymbark ze swoimi atrakcjami. Tam uczniowie zapoznali się z historią Sybiraków, zwiedzali chatę, kościół i wagony, którymi transportowano więźniów na Sybir. Zwiedzając bunkier mieli okazję być świadkami nalotu bombowego.

Duże wrażenie na uczestnikach zrobił dom do góry nogami, największy fortepian, najdłuższa deska świata. Podczas wycieczki uczniowie mieli również okazję korzystać z kąpieli na basenie, uczestniczyli w ognisku z pieczeniem kiełbasek oraz w dyskotece.

Po trzech dniach, pełnych niezapomnianych wrażeń wszyscy szczęśliwie powrócili do Nakła.

materiał: Beata Witusińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)