Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Trzydniowa wycieczka nad morze. Uczniowie zwiedzili wiele atrakcji

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 15.05.2019 -17.05.2019 klasa Va integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr # 2 w Nakle nad Notecią wraz z kolegami z innych klas uczestniczyła w trzydniowej wycieczce nad polskie morze.

Pierwszy dzień spędzili w Gdańsku odwiedzając Muzeum II Wojny Światowej. Uczestniczyli tam w zajęciach edukacyjnych „Podróż w czasie – historia pewnej rodziny” oraz „Irena Sendlerowa i sieć pomocy”. Wszyscy z zaciekawieniem i zaangażowaniem zapoznali się z ofertą tego niezwykłego muzeum.

Kolejnym punktem wycieczki była gdańska Starówka ze swoimi atrakcjami. Drugi dzień wycieczki to pobyt w Słowińskim Parku Narodowym i wyprawa na ruchome wydmy. Uczniowie ulicami Łeby przejechali kolejką, aby następnie przesiąść się na statek i przez Jezioro Łebsko dopłynąć do wyrzutni rakiet w Rąbce.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili wyrzutnie rakiet i zapoznali się z jej historią. Dużym wyzwaniem, a zarazem atrakcją było wspinanie się na ruchome wydmy. Towarzyszyła temu wspaniała zabawa na piaszczystym terenie.

Celem ostatniego dnia wycieczki był Szymbark ze swoimi atrakcjami. Tam uczniowie zapoznali się z historią Sybiraków, zwiedzali chatę, kościół i wagony, którymi transportowano więźniów na Sybir. Zwiedzając bunkier mieli okazję być świadkami nalotu bombowego.

Duże wrażenie na uczestnikach zrobił dom do góry nogami, największy fortepian, najdłuższa deska świata. Podczas wycieczki uczniowie mieli również okazję korzystać z kąpieli na basenie, uczestniczyli w ognisku z pieczeniem kiełbasek oraz w dyskotece.

Po trzech dniach, pełnych niezapomnianych wrażeń wszyscy szczęśliwie powrócili do Nakła.

materiał: Beata Witusińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)