Dziś mamy 18 lutego 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 lipca 2018

Trzeci etap budowy drogi gminnej. Ruszył przetarg

fot. UG Sadki

fot. UG Sadki

Niedługo rozpocznie się trzeci etap przebudowy drogi gminnej Radzicz-Dębionek. Została # uruchomiona procedura przetargowa.

Został ogłoszony przetarg na przebudowę drogi gminnej nr 090209C pomiędzy Radziczem a Dębionkiem II. Przebudowa polega na zmianie nawierzchni z dotychczasowej gruntowej ulepszonej gruzem na nawierzchnię z betonu asfaltowego.


Jest to trzeci etap przebudowy. Pierwszy etap zakończył się w 2016 roku. Przebudowano 1000 m.b. drogi. Drugi etap inwestycji obejmował przebudowę 500 m.b. W bieżącym roku gmina Sadki planuje przebudowę 930 m.b. drogi. Celem przebudowy jest poprawa komfortu dojeżdżających do pól uprawnych jak i pozostałych uczestników. Planowany termin zakończenia inwestycji to październik 2018 roku.

Dnia 4 maja 2018 roku została podpisana umowa pomiędzy gminą Sadki a Województwem Kujawsko - Pomorskim dotycząca dofinansowania do przebudowy 800 m.b. ww. drogi. Na tegoroczny etap przebudowy ww. drogi zostały przeznaczone środki z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego pochodzące z wyłączeń gruntów z produkcji rolnej.

materiał: UG Sadki

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zabiegi odmładzające
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Meble pokojowe
Mikrodermabrazja
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Meble kuchenne
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)