Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2021

Trzeba mieć podpisaną umowę. Mieszkańcy muszą o tym pamiętać

fot. archiwum

fot. archiwum

Mieszkańcy gminy Sadki, którzy są właścicielami nieruchomości# niezamieszkałych powinni podpisać umowę z jedną z firm zajmujących się wywozem odpadów. Do kiedy należy to zrobić?

Właściciele nieruchomości w gminie Sadki, którzy posiadają nieruchomości niezamieszkałe, a wytwarzają śmieci, powinni podpisać umowę na wywóz ich śmieci. Firma, która zajmuje się wywozem odpadów jest wpisana do rejestru, prowadzonego przez wójta gminy. Znajduje się w nim siedem firm: Altvater z Piły, ZUK Świecie, Remondis Bydgoszcz, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LS-PLUS z Plewisk, ZGKiM z Kcyni, Novago Żnin i Miejski Zakład Usług Komunalnych ze Złotowa. Właściciele nieruchomości niezamieszkałych mają obowiązek skontaktować się z którąś z tych firm i podpisać z nią umowę. Umowa musi obowiązywać od 1 lipca, więc nie pozostało już zbyt dużo czasu. Zdarza się, że dana nieruchomość ma dwie części – zamieszkałą i przeznaczoną na działalność gospodarczą. W takim wypadku właściciele tego typu nieruchomości powinni płacić do gminy opłatę za śmieci z części mieszkalnej, a poza tym muszą dodatkowo zawrzeć umowę na odbiór odpadów komunalnych z podmiotem uprawnionym, na część nieruchomości niezamieszkałej, na której prowadzona jest działalność gospodarcza. Warto pamiętać, że niedopuszczalne jest mieszanie odpadów komunalnych z gospodarstwa domowego z odpadami powstającymi w wyniku prowadzonej działalności gospodarczej.

Materiał: UG Sadki/red.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Wojtek , w dniu 20-06-2021 15:40:56 napisał:

    Przecież ZUK wygrał

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Modne aranżacje
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Sprawdzanie świateł
Sprawdzanie geometrii kół
Meble łazienkowe
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)