Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

19 września 2019

Trwają zebranie sołeckie. Mieszkańcy Dobieszewa czekają na asfalt

fot. LZ

fot. LZ

Mieszkańcy Dobieszewa spotkali się w świetlicy wiejskiej we # wtorek 17 września, by wspólnie podzielić fundusz sołecki. Zebranie było także okazją do rozmów. A we wsi jest o czym mówić...

Na początku zebrania sołtys wsi Lucyna Bojarczuk podziękowała mieszkańcom za współpracę, wsparcie, krytykę, organizację ostatnich dożynek sołeckich i ich wsparcie finansowe, zaangażowanie w remont świetlicy wiejskiej. - Świetlica jest odmalowana, mamy też nowe lampy. Odnowione są też bramki i maszt na zewnątrz – powiedziała sołtys wsi. Lucyna Bojarczuk zaapelowała do mieszkańców, aby oczyszczali pobocza z kamieni przy swoich posesjach i polach. - Bez tego nie da się porządnie wykosić poboczy, odśnieżyć, wyciąć gałęzi. Kamienie można składować w jeden punkt, pokruszyć i rozsypać na drogi we wsi – mówiła Bojarczuk.

Mieszkańcy wprowadzili też drobną zmianę w tegorocznym funduszu sołeckim. Zostało im jeszcze 600 zł na odśnieżanie, ale postanowili przeznaczyć je na zakup krzeseł do świetlicy.

W ramach funduszu sołeckiego na rok 2020 Dobieszewo ma do rozdysponowania 19 tys. 473,80 zł. Pieniądze przeznaczono na:
– kamień na drogi – 9973,80 zł,
– remont schodów do świetlicy (kostka brukowa) – 3000 zł,
– integracja wsi – 1400 zł,
– plac zabaw – 500 zł,
– OSP Dobieszewo – 1000 zł,
– lampy – 1000 zł,
– odnowienie krzyża koło świetlicy – 2000 zł,
– odśnieżanie – 600 zł.

W zebraniu, oprócz mieszkańców, wzięli udział także goście: burmistrz Marek Szaruga, radna Ewa Tomaszek i dyrektor miejscowej szkoły Antoni Kalka. Odpowiadali oni na liczne pytania mieszkańców.

Rozmawiano o kwotach przeznaczanych na tzw. integrację wsi, braku zasięgu telefonii komórkowej i internetu, potrzebie remontu placu zabaw, ogrzewaniu sali sołeckiej, stanie dróg we wsi i możliwościach ich przebudowy.

Okazuje się, że takich możliwości jak na razie nie ma i chociaż sołtys złożyła wniosek do budżetu w tej sprawie, to już wie, że raczej nie zostanie on uwzględniony. - Nie mogę obiecać wam, że będzie tu asfalt, bo nie wiem, czy będzie – powiedział burmistrz Szaruga. Zebranie zdominował temat szkoły – są mieszkańcy, którzy obawiają się, że prędzej czy później zostanie ona zamknięta, a pierwszym krokiem do tego miało być przeniesienie od semestru letniego uczniów klas II i III SP do budynku w Chwaliszewie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Wypożyczalnia samochodów
Kanapa
Żel UV 5ml
7,50PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Budowa domu pod klucz
Budowa stanu surowego
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)