Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2019

Trwa przebudowa drogi gminnej w Mieczkowie. II etap

fot.pow

fot.pow

Trwa II etap budowy drogi w Mieczkowie. Powstanie ok. 700 metrów bieżących drogi z nawierzchni# bitumicznej wraz z utwardzonymi kruszywem poboczami i wjazdami. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu ze środków unijnych w ramach PROW na lata 2014-2020.

Wysokość dofinansowania to 63,63%. Całkowita wartość inwestycji wynosi 553 536,05 zł. Zadanie realizuje firma Kowalski Budownictwo. Stan naszych lokalnych dróg sukcesywnie jest poprawiany.
Przekłada się to na lepszy komfort jazdy i bezpieczeństwo - podsumowuje Burmistrz Kcyni Marek Szaruga.

W dalszych planach jest przebudowa ul. Łąkowej w Kcyni - na to zadania Gmina Kcynia złożyła wniosek o wsparcie finansowe w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Kolejnymi zadaniami w trakcie realizacji jest przygotowanie projektów budowlanych na przebudowę ul. Sądowej i Farnej w Kcyni i drogę w Dziewierzewie.

materiał: Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)