Dziś mamy 10 grudnia 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 listopada 2017

Trwa budowa świetlicy wiejskiej. Gmina na ten cel uzyskała dofinansowanie

fot. Bogna Adamska

fot. Bogna Adamska

W Turzynie trwa realizacja gminnego zadania inwestycyjnego dotyczącego budowy #ogólnodostępnej świetlicy wiejskiej. Budowę realizuje firma DGB II Sp z.o.o z Szubina.

Gmina Kcynia na ten cel uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych. Była jedną z pierwszych gmin, które sięgnęły po wsparcie w ramach działania LEADER. Burmistrz Kcyni Marek Szaruga w towarzystwie Skarbnik Gminy Kcynia Edyty Szczurek podpisał umowę dotycząca realizacji operacji pn. „Budowa ogólnodostępnej świetlicy w Turzynie” – kwota dofinansowania wynosi 407 315 zł. Nabory wniosków przeprowadziło Stowarzyszenie „Partnerstwa dla Kajny i Pałuk”.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)