Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

27 sierpnia 2017

Trwa budowa drogi. W niektórych odcinkach nowy asfalt już popękał!

fot. archiwum

fot. archiwum

Trwa budowa drogi powiatowej Paterek - Łankowice. Nasz czytelnik, zwrócił uwagę na # fakt niezbyt starannego wykonania drogi na jednym z odcinków.

Oto treść listu Internauty:

Piszę w sprawie budowy drogi powiatowej Paterek - Łankowice na etapie obecnym Józefkowo - Kowalewko Folwark. Inwestycja Powiatu oraz Gminy Kcynia, znacząca bo koszt przekracza ponad 2,4mln zł, ciekawi mnie i na pewno kilku mieszkańców Józefkowa, Pauliny oraz Kowalewka Folwark, kto i w jaki sposób projektował obecny odcinek drogi? Patrząc na działania firmy która wykonuje plan, wygląda jakby projektant nigdy nie był w tych stronach: skarpa po poszerzeniu drogi wzniosła się na około 1,8m do góry i po ostatniej nawałnicy w części osunęła się na drogę.

Usytuowanie tych miejscowości to specyfika doliny Noteci wysokie skarpy i położone między nimi drogi gruntowe, po których po deszczu np. dzisiejszej burzy spływa woda niosąc za sobą osad. Odwodnienie drogi nie jest do końca zaplanowane zgodnie z tym co jest faktycznie (studzienki usytuowane na wzniesieniach drogi). Inna sytuacja: po nawałnicy w niektórych odcinkach nowy asfalt jest już podmyty i popękany! Mam nadzieję, że firma, która buduję tę drogę uzupełni braki tłuczniem (wzmocni te miejsca), a nie tylko zasypie piaskiem i położona zostanie kolejna warstwa asfaltu - bo inaczej za 5 -6 lat w tych miejscach powstaną zapadliny. Jeszcze jedna kwestia odnośnie wjazdów na posesje oraz na łąki. W niektórych miejscach w ogóle nie zostały zaplanowane zjazdy na łąki, mimo że patrząc na mapę widać, iż działki ciągną się od drogi powiatowej do samej Noteci. Stąd moje pytanie i innych użytkowników: Jak mam dojechać na swoją łąkę? Czy to znaczy, że mam jechać przez pole sąsiada? Rozumiem, że dojazd może być również od strony Noteci -tylko tam musiałbym najpierw dopłynąć barką! Rozmawialiśmy o tym z sołtysem i Dyrektorem dróg Powiatowych- tłumaczenie typu że " Nie byliśmy na zebraniach w sprawie drogi" - to żadne tłumaczenie!

I ostatnia kwestia właśnie podjazdów do posesji: Skoro wjazdy mają być przygotowane do granicy działki to niech one będą tak przygotowane, a nie zostawione po 50cm i utwardzone kamieniem, który po ulewach zostanie wypłukany! Jeśli znajdziecie Państwo czas to proszę przejechać się nowo budowaną drogą, a najlepiej właśnie dziś, żeby samemu ocenić wydawane pieniądze czy oby nie idą one w błoto. 

materiał: Internauta

Oceń artykuł: 6 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    Przejezdny, w dniu 27-08-2017 14:33:18 napisał:

    Ma Pan rację ja wczoraj przejeżdżając rowerem zauważyłem te pęknięcia i brak zjazdów praconicy idą na łatwizne i tyle. Czeba działać.

    odpowiedz

    • 0 (2)

    josip, w dniu 27-08-2017 16:09:56 napisał:

    Działać !!! Działajmy !!! Działczmy !!!

    odpowiedz

    • -3 (3)

    nnn, w dniu 28-08-2017 21:24:17 napisał:

    ludzie to pirwsza warstwa to morze pękać na tym zadypiu

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 0 (0)

    Nakielanin, w dniu 01-09-2017 21:38:18 napisał:

    Wlasnie partacze droga polichno paterek zrobiona raz dwa atu się grzebią przejezdzajac codziennie wiecej ich nie ma jak sa i to jest firma czy sciema

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Obserwator , w dniu 01-09-2017 21:50:31 napisał:

    Ciekawe dlaczego pierwsza warstwa asfaltu była kładziona bez smołowania starego popękanego asfaltu - oszczędności????

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Wiesiek , w dniu 01-09-2017 22:59:42 napisał:

    Ciekawe jak to jest jedni mieszkańcy mają ładnie wprowadzone zjazdy do posesji i na łąki a inni tylko obniżony chodnik, , to też projektant drogi miał raz lepszy dzień raz gorszy. Czy nie można by robić jednakowo wszystkim mieszkańcom byłoby chociaż estetycznie, a tak jest nie profesjonalnie i gdzie te 2 miliony

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Strażacy zaatakowani podczas akcji. "Apelujemy o szacunek i wsparcie"

27 marca 2024 roku o godz. 20:30, strażacy z Komendy Powiatowej #Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej zostali wezwani do pożaru na jednym z osiedli w m. Koszary.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)