Dziś mamy 30 maja 2020, sobota, imieniny obchodzą:

05 listopada 2019

Trwa budowa chodnika. To nie koniec prac w gminie Kcynia

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

Trwa budowa chodnika w Rozstrzębowie. Prace wykonują # pracownicy ZGKiM.

Na ten cel sołectwo Rozstrzębowo przekazało kostkę polbrukową, a w funduszu sołeckim na 2019 r. zabezpieczyło środki finansowe na niezbędną dokumentację techniczną.

Po zakończeniu prac w Rozstrzębowie ZGKiM planuje jeszcze w tym roku budowę chodników na ul. Glinianej w Kcyni oraz w Górkach Zagajnych. Dobrą wiadomość mamy również dla mieszkańców ul. Wyrzyskiej (odcinek nieutwardzonej drogi).

24 października nastąpiło przekazanie terenu pod budowę chodnika w tym miejscu. Powstanie ok. 350 m2 chodnika. Prace wykonywać będzie firma Zbigniewa Zielińskiego z Dąbrówki Słupskiej.

materiał: Anna Duda-Nowicka 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)