Dziś mamy 21 lipca 2018, sobota, imieniny obchodzą:
12 kwietnia 2018

Trenuje mimo niepełnosprawności. "W życiu trzeba mieć cel"

fot. ZSP Staszic

fot. ZSP Staszic

Przemek Nadobny zdobywający zawód technika logistyka w ZSP im. S. Staszica ma 19 lat, #wesołe oczy, dużo energii, swoje za uszami i jedną sprawną rękę. A przede wszystkim szeroki uśmiech i spory dystans do siebie i swojej niepełnosprawności.

Przemek zaczął trenować piłkę nożną, gdy miał 11 lat. Wówczas grał w drużynie w Sadkach. Obecnie należy do polskiej reprezentacji Amp Futbol. W drużynie tej grają osoby po jednostronnej amputacji lub z wadą wrodzoną górnej lub dolnej kończyny. Przemek mając niesprawną rękę, może stać na bramce, jego koledzy grający w polu poruszają się o kulach.

Reprezentacja Amp Futbol miała okazję odbyć trening z kadrą Adama Nawałki. Było to 22 marca we Wrocławiu na dzień przed meczem z Nigerią. Jak wspomina Przemek, spotkał się wówczas na boisku z Robertem Lewandowskim, Kamilem Grosickim czy Wojciechem Szczęsnym oraz z Łukaszem Fabiańskim, z którym szczególnie się polubił i nawiązał najbliższy kontakt. Podkreśla, że osobom z zewnątrz nie zawsze jest łatwo odnaleźć się wśród niepełnosprawnych zawodników – do ich czarnego humoru właśnie na temat niepełnosprawności trzeba się przyzwyczaić.

Przemek już wie, że chce zostać nie tylko logistykiem, ale i trenerem piłkarskim (w czym zresztą umiejętności logistyczne pewnie się przydadzą). Podkreśla, że według niego ważne jest mieć cel w życiu i dążyć do jego realizacji.

A plany na bliższą przyszłość? W maju wylot z reprezentacją do Dublina na dwumecz z Irlandią i Anglią. W tym roku są też Mistrzostwa Świata w Meksyku. Kandydatów na wyjazd jest czterech, ale pojedzie tylko dwóch bramkarzy… Trzymamy kciuki !

materiał: J. Narożna

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)