Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2016

Tradycji stało się zadość. Obchodzono Dzień Pluszowego Misia

fot. M. Stachowska

fot. M. Stachowska

Dzień Pluszowego Misia w Dwójce Pozdrawiamy wszystkie pluszowe misie, niech im się radośnie # śmieją pysie! To jedno z haseł, które głośno skandowali drugoklasiści z Dwójki zebrani w auli z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Dzień ten obchodzony jest w SP nr 2 rokrocznie, zgodnie z tradycją, właśnie 25 listopada. Aby uczestniczyć w tym wesołym spotkaniu należało zabrać ze sobą swojego ukochanego domowego pluszaka i przynieść go do auli najczęściej były to rzeczywiście miśki. Nie zabrakło jednak innych przedstawicieli świata zwierząt. Dzieci dumnie prezentowały ukochane maskotki. Salę wypełniało więc ponad 110 uczniów pięciu klas i tyleż pluszaków w różnych rozmiarach i kolorach. Największa z nich- miś Zdzisław- należący do Mai Konkol z klasy II a oraz najmniejszy- miś Łezka- należący do Nadii Rucińskiej z klasy II b nagrodzone zostały piłeczkami i brawami zebranych.

Prowadząca- A. Miłowska- przybliżyła uczniom klas drugich historie powstania tej najbardziej znanej zabawki, sięgając w opowiadaniu aż po rok 1902, w którym w Stanach Zjednoczonych wyprodukowano pierwsze pluszowe misie.

Dziewczynki z bibliotecznego teatrzyku "Za Półką" przedstawiły zebranym wiersze o misiach i przeczytały trzy wesołe fragmenty książki A. A. Milne pt. "Kubuś Puchatek".

Następnie odbyły się Misiowe Potyczki. Wzięli w nich udział przedstawiciele poszczególnych klas. Musieli odpowiadać na szereg ważnych pytań dotyczących pluszowych misiów i niedźwiedzi. Trzeba było wykazać się wiedzą na temat tego, co jedzą prawdziwe niedźwiedzie i jak nazywa się ich zimowe legowisko. Zdarzały się też pytania o przyjaciół Kubusia Puchatka, jego wiek (Książkę A.A. Milne wydano w 1926, a więc znany bohater kończy w tym roku 90 lat) i upodobania kulinarne. Poziom odpowiadających był bardzo wyrównany. Ostatecznie doszło do tzw. dogrywki, w której odpowiednio pierwsze i drugie miejsce zdobyli dwaj uczniowie: Klaudiusz Sobczak z klasy II a oraz Filip Janicki z klasy II c. Zwycięzca otrzymał w nagrodę PLUSZOWEGO MISIA.

Na zakończenie odbyły się jeszcze dwie konkurencje, w których wybrani uczniowie mogli popisać się zręcznością i szybkością: Dmuchanie kolorowych baloników oraz Jedzenie misiowych przysmaków (bez użycia rąk). W pierwszej zabawie zwyciężył Kasjan Żmudziński z klasy II e a w drugiej- Paweł Kośmider z klasy II a.

Była to naprawdę udana zabawa, która przybliżyła dzieciom z klas drugich historię pluszowego misia i zachęciła do czytelniczych spotkań z Kubusiem Puchatkiem i innymi "misiowymi" bohaterami literackimi.

materiał: Aleksandra Miłowska

Autor materiału nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 20 23

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)