Dziś mamy 20 kwietnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

11 lutego 2019

Tradycja harcerska na ziemi szubińskiej. Lekcja muzealna

fot.pow

fot.pow

8 lutego 2019 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej tematem lekcji muzealnych była tradycja harcerska# na ziemi szubińskiej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką nauczyciela języka polskiego Artura Michalaka odwiedzili naszą placówkę w kontekście lektury dla klas piątych pt. Czarne stopy autorstwa Seweryny Szmaglewskiej. Młodzież, w tym szubińscy harcerze dzielili się swoją wiedzą na temat obietnicy zuchowej i przyrzeczenia harcerskiego. Uczestnicy spotkania odnajdywali na ekspozycji symbole harcerskie takie jak krzyż i lilijka. Na zakończenie młodzież zapoznała się z wybranymi kronikami, w których opisano obozy harcerskie organizowane przez Hufiec Szubin ZHP.

materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Koloryzacja - nowoczesne techniki
Drobne naprawy
Pokój dzienny/ jadalnia
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Meble łazienkowe
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Nowoczesne zabiegi laserowe
Deska elewacyjna
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)