Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

13 maja 2018

To ważny dzień w ich życiu. Dzieci po raz pierwszy przyjęły Ciało Chrystusa

fot. PM

fot. PM

Słoneczna pogoda towarzyszyła uroczystości I Komunii Świętej, która odbyła się w #niedzielę, 13 maja w parafii pw. św. Stanisława w Nakle.

To ważny dzień w życiu dzieci. Wraz ze swoimi rodzinami zebrały się przed kościołem – Cieszę się bardzo drogi dzieci, że możemy razem z Wami przeżywać tę wspaniałą uroczystość. Dzień I Komunii Świętej dla Was i dla nas również jest bardzo ważnym świętem – mówił ks. proboszcz Tadeusz Michalak.– My, dzieci parafii pw. św. Stanisława w Nakle Biskupa i Męczennika przygotowane i pojednane z Bogiem w sakramencie pokuty, prosimy, aby ksiądz proboszcz nas pobłogosławił i wprowadził do kościoła, w którym pragniemy przyjąć po raz pierwszy Komunię Świętą – prosiły dzieci. Następnie ksiądz poświęcił dzieciom dewocjonalia.

Podczas Mszy św. dzieci po raz pierwszy przyjęły Ciało Chrystusa.

Oceń artykuł: 28 27

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (27) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (9)

  Janusz, w dniu 13-05-2018 12:46:53 napisał:

  Asz łoczy bolom łot tego niebieskiego

  odpowiedz

  • 10 (12)

  Andrzej , w dniu 13-05-2018 14:18:12 napisał:

  Ważny dzień bo to moment obdarowania często kosztownymi prezentami i z tym dzieciaki komunię kojarzą.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (7)

  Sama prawda, w dniu 13-05-2018 22:02:13 napisał:

  Było pięknie!

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Znajomy, w dniu 14-05-2018 10:20:48 napisał:

  Zofia wyrazy współczucia za brak mózgu.

  odpowiedz

  • 3 (17)

  Czy to jeszcze komunie-?, w dniu 14-05-2018 10:36:12 napisał:

  Przerost formy nad treścią. Skromną uroczystość duchową młodego człowieka pomylono z weselem.Księża często nawołują,przypominają aby nie mylić uroczystości komunijnych z weselami,nawołują do skromności.Tymczasem wczoraj obserwowaliśmy w kościele liturgię z rozmachem jakiego nie jedno wesele mogłoby pozazdrościć.Cel głównej uroczystości nie skupiał się na tych młodych osobach a głównie był poświęcony samym księżom,i oprawie artystycznej-która w konsekwencji zdecydowanie nudziła wiernych i dzieci uczestniczących w tej eucharystii.Ktoś tu najwyraźniej pomylił uroczystości.Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem duchowym dla młodego człowieka a nie dożynkami,czy imprezą karnawałową i "fajerwerkami" Pierwsza Komunia Święta przynajmniej w teorii powinna być skromną, religijną uroczystością, podczas której liczą się przede wszystkim duchowe przeżycia a nie "program i wyraz artystyczny" niejednokrotnie zahaczający o absurd. Polska zasada: zastaw się, a postaw się wciąż nieźle się mają.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 3 (9)

  DDD, w dniu 14-05-2018 11:48:13 napisał:

  Było mega pięknie!!!!!

  odpowiedz

  • 3 (11)

  Sama prawda, w dniu 14-05-2018 12:28:06 napisał:

  A to teraz się oprawa nie podobała, a czym chwali się Pana jak nie śpiewem? Ludzie opanujcie się bo nic Wam nie pasuje. Jak piosenki mogły nudzić dzieci skoro i one śpiewały również i to bardzo pięknie

  odpowiedz

  • 3 (11)

  Koniec i kropka, w dniu 14-05-2018 12:30:29 napisał:

  Bylo pięknie. Mamy czym się chwalić w naszej Parafii, dlaczego nie mogliśmy tego zrobić? Aż tak nie było jak na weselu bo petard nie było.

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Ciekawy, w dniu 14-05-2018 21:33:53 napisał:

  A wódka dla proboszcza była ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  Matka dziecka , w dniu 14-05-2018 23:15:49 napisał:

  W imieniu rodziców dziękuję zespołowi Carmen Fidei i Mirce Maison za profesjonalną i jednocześnie bardzo wzruszającą oprawę mszy. Daliście czadu!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Kaziu78, w dniu 15-05-2018 00:23:17 napisał:

  Dzieci przygotowane profesjonalnie! Szkoda tylko, że rodzice nie mogli uczestniczyć w tej jedynej ceremonii, która jest raz w życiu dziecka. Ksiądz proboszcz nawoływał do wspólnego uczestnictwa rodziców wraz ze swoim dzieckiem, a ja się pytam gdzie? Chyba na trawniku przed kościołem. Bo oczywiście nie dla wszystkich rodziców było miejsce. A przecież był na tą ceremonię cały rok, żeby zorganizować ją profesjonalnie. Wystarczyło tylko podzielić dzieci na dwie grupy o różnych godzinach i problem z głowy mieszczą się w kościele wszyscy. W innych parafiach jest to możliwe?! Tylko w tej się z rodzicami nie rozmawia ...! No i druga kwestia to brak filmu z tej pięknej ceremonii. Tak brak to jest fakt i hańba. Założono specjalną grupę na fecebooku i nic poza tym nie zrobiono, a wystarczyło przecież tam napisać prawdę, że nie ma kamery do nagrania filmu?! I można by było zorganizować wspólnie osobę, która by się podjęła nagrania filmu. Brak słów i wielki żal. A przecież Panie katechetki zapewniały, że jest wynajęty fotograf i kamerzysta. I o czym tu więcej pisać? Sami dobrze wiecie jak było i tego nikt Wam nie odbierze! Tak jak na początku wspomniałem profesjonalne przygotowanie dzieci i szereg kłamstw dla rodziców!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (2)

  Nn, w dniu 15-05-2018 07:41:30 napisał:

  A Może to Proboszcz zakazał nagrywania żeby nikt mu się nie kręcił po kościele w trakcie ceremonii. Daje to pod rozwagę.

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Koniec i kropka, w dniu 15-05-2018 11:04:50 napisał:

  Nie narzekajcie wciaz proszę . W białym kościele będzie 147 dzieci na raz I Kościół mniejszy. A rodzice nie to że nie ma miejsca w kościele Ale po prostu sami nie chcą swoich dzieci oglądać w kościele...bo tacy tez są

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Krytyka rodzica, w dniu 15-05-2018 12:30:36 napisał:

  Cały szkopuł w tym że wszystkie poruszane TU i na FB kwestie były wcześniej omawiane i proponowane z radą.Zarówno rozważano terminy aby rozbić na dwa,lub dwie jednego dnia,oraz oprawę mszy i operatora kamery.Niestety wszystko to było warunkowane kosztami finansowymi których jak to określali księża nie są w stanie udźwignąć.Przekładając to na prosty język-byłoby za mało do"podziału" a koszty wynikające z obsługi dużo większe.Nie bądźcie proszę naiwni w tej swojej wierze i nie myślcie,że księża i inni pracują za przysłowiowe Bóg zapłać.Dla nich to są żniwa.Kamerzysta miał być tylko z polecenia księdza-więc kwota jaka krążyła w przestrzeni zwalała z nóg i była porównywalna do honorarium Pazury czy Martyniuka.Piszecie,że było super i fajnie i bogato i w ogóle jak wesele,ale zapominacie jakie były tego koszty i jak wyglądało to "od kuchni" tzn-jak wyceniano uroczystość.Rozumiem to rozgoryczenie wielu z was ale ono wynika właśnie z naiwności,że komunia to przeżycie duchowe.Tak-jest przeżyciem duchowym ale dla dziecka.Dla wszystkich innych w tym uczestniczących to jest biznes na którym trzeba i należy zarobić.Dlatego było tyle niedociągnięć i wpadek bo było to pokłosie tego czego nie zdołano finansowo wynegocjować.Nie okłamujcie się na wzajem,nie zaklinajcie rzeczywistości,bo ten kto był na komunii w niedzielę widział doskonale,że organizacyjnie to była po prostu klapa.Dzieci stały się przedmiotem targu i wyceny a nie tymi które bezinteresownie przyjmą w swoim sercu Boga tego dnia.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  yhm, w dniu 15-05-2018 22:50:30 napisał:

  kościół zrujnowany

  odpowiedz

  • 0 (0)

  pisuardesa, w dniu 15-05-2018 23:41:04 napisał:

  no i sraczka teraz

  odpowiedz

  • 0 (2)

  CNA, w dniu 16-05-2018 00:18:46 napisał:

  Trochę skromności i pokory to przydałoby się rodzicom to oni organizują ten cały Kinder bal tylko że organizują to dla siebie na pokaz, dziecko to dodatek. Kamery po co, no po co i to latanie po kościele, przecież tyłu kamerzystow z komórkami w ręku.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowe stylizacje
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Lakiernictwo
Usługi transportowe
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Pokój dzienny/ jadalnia
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble pokojowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)