Dziś mamy 7 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2020

To był rok szkolny inny niż wszystkie! Dwójka powitała wakacje!

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Udało się! Zakończyły się zajęcia edukacyjne w roku szkolnym, który zapewne przejdzie #do historii. Warunki pracy w drugim semestrze były nowe i trudne, zaskoczyły wszystkich, którzy mają jakąkolwiek styczność z edukacją. Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Dwójki wielokrotnie nerwowo patrzyli w przyszłość, wszystkim udzielał się niepokój. Ale… Udało się! I chociaż momentami nie było łatwo zmierzyć się z trudami edukacji zdalnej, rok szkolny 2019/2020 uczniowie Dwójki kończą sukcesem!

Czas na podsumowanie! Świadectwa odebrało 556 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle.

W grupie uczniów klas 1 – 3 uczyło się 195 dzieci, w starszych klasach (4 – 8) – 361 uczniów.

Świadectwa z wyróżnieniem odebrało 121 uczniów. Najwyższą średnią ocen uzyskała uczennica klasy 6d Magdalena Małycha – 5,92. Serdecznie gratulujemy! Klasą, która uzyskała najwyższą średnią ocen okazała się klasa 5b sportowa – średnia klasy to 4,87 a wychowawcą jest Hanna Pietrasz – Kowalska. W tej klasie aż 17 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

Ze swoimi wychowawcami pożegnali się uczniowie klas III, którzy od września uczyć się będą w starszej grupie wiekowej. W tym roku wychowawcami trzech klas III były panie: Iwona Bartoszewicz i Iwona Sobczak, Beata Skulimowska i Lidia Fojutowska oraz Maria Techner.

Piątek był wyjątkowo ważnym dniem dla uczniów klas VIII. W tym roku szkolnym w klasach ósmych uczyło się 77 uczniów, wszyscy ukończyli szkołę. Wychowawcą klasy VIII a była Elżbieta Lewczyk. W tej klasie wręczono dwa świadectwa z wyróżnieniem. W klasie VIII b sportowej wychowawcą był Paweł Krupinski, który wręczył 8 świadectw z wyróżnieniem swoim podopiecznym. Wyjątkowo aktywnym sportowcom zostały wręczone pamiątkowe puchary. Klasą VIII c kierowała Lucyna Żygowska. Przygotowała dla swoich uczniów niezwykle wzruszającą prezentację ze wszystkich lat szkolnych. Wręczyła 9 świadectw z wyróżnieniem. W klasie VIII d wychowawcą była Magdalena Bzdawka, która wręczyła 7 świadectw z wyróżnieniem. Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale. Obejrzeli też prezentację zdjęć, którą przygotowała dla nich dotychczasowa wychowawczyni Irina Bednarek. Warto podkreślić, że dla Rodziców uczniów wyróżniających się w nauce zostały przygotowane Listy Gratulacyjne.

Szkolne mury opuściło 13 wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas z klas VIII. Otrzymali oni podziękowania za swoją bezinteresowną pracę. Troje z nich: Tymoteusz Sobczak, Maria Olszewska i Julia Oszczęda otrzymali specjalne zaświadczenie wolontariackie za

wzorową, długoletnią i bezinteresowną służbę wolontariusza, wydawaną przez Dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej ks. Wojciecha Przybyłę.

Szkołę opuściły też dwie harcerki z drużyny „Młodzi Ekolodzy” Laura Polaków i Julia Karolewska, które pożegnała phm Beata Patyna.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego podziękowali tym ósmoklasistom, którzy pełnili służbę przy sztandarze szkoły.

W szkole od wielu lat przyznawany jest szczególny tytuł Primus Inter Pares. Może go otrzymać ósmoklasista, który uzyskał najwyższą średnią ocen i wzorowe zachowanie. W tym roku szkolnym tytuł Primus Inter Pares otrzymał uczeń klasy VIII b Tymoteusz Sobczak, który wypracował średnią 5,72. Specjalne podziękowanie otrzymali z rąk Dyrektor Anny Maćkowskiej Rodzice Tymoteusza: Iwona i Rafał Sobczak.

Czas na podziękowania! Drodzy Uczniowie – dziękujemy za otwartość, kreatywność i poczucie odpowiedzialności szczególnie w czasie edukacji zdalnej.

Drodzy Rodzice – dziękujemy za ogromne wsparcie i zaangażowanie w edukację swoich dzieci!

Drodzy Nauczyciele i Pracownicy – dziękujemy za umiejętność odnalezienia się w nowej rzeczywistości szkolnej, za wsparcie i życzliwość, za to, że możemy na siebie liczyć.

Udało się! Wszystkim Uczniom życzymy słonecznych, bezpiecznych i radosnych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

 

Tekst: Monika Stachowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)