Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

10 sierpnia 2019

Termomodernizacja szkoły w Lubaszczu. Prace trwają!

fot. pow.

fot. pow.

Zupełnie nowego oblicza nabiera Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w # Lubaszczu. Od października uczniowie będą przychodzić do szkoły, której modernizacja spełnia nie tylko ważną funkcję estetyczną, ale przede wszystkim termomodernizacyjną.

Bydgoska firma BYDGOSTA Sp. z o.o. przez cały czas pracuje nad dociepleniem ścian i stropodachu budynku szkoły oraz wymianą części stolarki okiennej. Trwają także prace instalacyjne.

Ważnym elementem w zakresie instalacji sanitarnych jest usprawnienie wentylacji, wymiana instalacji c.o. i grzejników wraz z montażem kolektora słonecznego wspomagającego instalację ogrzewania c.w.u. Powstaje także kotłownia gazowa wraz z instalacją gazową i zewnętrznym, podziemnym zbiornikiem gazu LPG.

W zakresie instalacji elektrycznych planowana jest m.in. wymiana instalacji odgromowej, wymiana źródeł światła w części opraw, wykonanie instalacji w kotłowni oraz wykonanie wspomagającej instalacji fotowoltaicznej.
W miniony czwartek Starosta Nakielski - Tadeusz Sobol wraz z Wicestrostą - Tomaszem Miłowskim oraz Radną Rady Powiatu Nakielskiego, a zarazem przewodniczącą Komisji Edukacji, Promocji i Sportu - Rozalią Wencel przyjechał sprawdzić postęp prac.

Co warte uwagi, prawie milion złotych (757 618,75 zł) na niniejszą inwestycję udało się pozyskać w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 3 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie, Działanie 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym; Modernizacja energetyczna budynków publicznych w ramach polityki terytorialnej.

Projekt nosi nazwę "Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu wraz z budową kotłowni".

Modernizacja, która ma miejsce w Lubaszczu w przyszłości zaowocuje zwiększeniem efektywności energetycznej. Nie zapominajmy także, że przejście na gospodarkę niskoemisyjną w sektorze publicznym ma pozytywny wpływ na środowisko.

materiał: Monika Oleś - Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)