Dziś mamy 16 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 sierpnia 2019

Termomodernizacja szkoły w Lubaszczu. Prace trwają!

fot. pow.

fot. pow.

Zupełnie nowego oblicza nabiera Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w # Lubaszczu. Od października uczniowie będą przychodzić do szkoły, której modernizacja spełnia nie tylko ważną funkcję estetyczną, ale przede wszystkim termomodernizacyjną.

Bydgoska firma BYDGOSTA Sp. z o.o. przez cały czas pracuje nad dociepleniem ścian i stropodachu budynku szkoły oraz wymianą części stolarki okiennej. Trwają także prace instalacyjne.

Ważnym elementem w zakresie instalacji sanitarnych jest usprawnienie wentylacji, wymiana instalacji c.o. i grzejników wraz z montażem kolektora słonecznego wspomagającego instalację ogrzewania c.w.u. Powstaje także kotłownia gazowa wraz z instalacją gazową i zewnętrznym, podziemnym zbiornikiem gazu LPG.

W zakresie instalacji elektrycznych planowana jest m.in. wymiana instalacji odgromowej, wymiana źródeł światła w części opraw, wykonanie instalacji w kotłowni oraz wykonanie wspomagającej instalacji fotowoltaicznej.
W miniony czwartek Starosta Nakielski - Tadeusz Sobol wraz z Wicestrostą - Tomaszem Miłowskim oraz Radną Rady Powiatu Nakielskiego, a zarazem przewodniczącą Komisji Edukacji, Promocji i Sportu - Rozalią Wencel przyjechał sprawdzić postęp prac.

Co warte uwagi, prawie milion złotych (757 618,75 zł) na niniejszą inwestycję udało się pozyskać w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 3 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie, Działanie 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym; Modernizacja energetyczna budynków publicznych w ramach polityki terytorialnej.

Projekt nosi nazwę "Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu wraz z budową kotłowni".

Modernizacja, która ma miejsce w Lubaszczu w przyszłości zaowocuje zwiększeniem efektywności energetycznej. Nie zapominajmy także, że przejście na gospodarkę niskoemisyjną w sektorze publicznym ma pozytywny wpływ na środowisko.

materiał: Monika Oleś - Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)