Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

08 kwietnia 2019

"Tęczowe chmurki" w bibliotece. Dzieci poznały budowę książki

fot. Joanna Rajek

fot. Joanna Rajek

Pierwszy tydzień kwietnia dla Tęczowych chmurek był czasem poznawania # książek, odwiedzin bliskich i wizyty w bibliotece.

Dzieci poznały budowę książki, specyfikę pracy redaktora, ilustratora czy pisarza. Codziennie przedszkolaki gościły swoich bliskich, którzy z ogromnym zaangażowaniem czytali ulubione książki. Nie zabrakło również pracy technicznej – dzieci wykonały z pomocą nauczyciela papier czerpany.

Na zakończenie tygodnia, w czwartek 4 kwietnia, Tęczowe Chmurki wybrały się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Dąbrowskiego, gdzie poznały zawód bibliotekarza oraz miały okazję zwiedzić zakątki biblioteki.

materiał: Joanna Rajek

Autor nie wyraża zgody na dodawanie komentarzy.

Oceń artykuł: 6 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)