Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

08 kwietnia 2019

"Tęczowe chmurki" w bibliotece. Dzieci poznały budowę książki

fot. Joanna Rajek

fot. Joanna Rajek

Pierwszy tydzień kwietnia dla Tęczowych chmurek był czasem poznawania # książek, odwiedzin bliskich i wizyty w bibliotece.

Dzieci poznały budowę książki, specyfikę pracy redaktora, ilustratora czy pisarza. Codziennie przedszkolaki gościły swoich bliskich, którzy z ogromnym zaangażowaniem czytali ulubione książki. Nie zabrakło również pracy technicznej – dzieci wykonały z pomocą nauczyciela papier czerpany.

Na zakończenie tygodnia, w czwartek 4 kwietnia, Tęczowe Chmurki wybrały się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Dąbrowskiego, gdzie poznały zawód bibliotekarza oraz miały okazję zwiedzić zakątki biblioteki.

materiał: Joanna Rajek

Autor nie wyraża zgody na dodawanie komentarzy.

Oceń artykuł: 5 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)