Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

08 kwietnia 2019

Tęczowe chmurki i niebieski „akcent”. Światowy Dzień Autyzmu

fot. pow

fot. pow

2 kwietnia Tęczowe chmurki na chwilę zatrzymały się nad niebieskim kolorem – znakiem # rozpoznawalnym autyzmu.

Dzieci podczas krótkiej pogadanki uświadomiły sobie o różnorodności dzieci i ich  problemów. Przedszkolaki choć w teorii poznały sposób funkcjonowania dzieci autystycznych w grupie przedszkolnej i codziennym życiu. Padło mnóstwo pytań, na które zawsze warto odpowiadać, ponieważ boimy się tylko tego, co nam nie znane. Tęczowe chmurki „nie są już zielone” w temacie autyzmu – poznały małą część tego tematu.

materiał: Joanna Rajek, Niepubliczne Przedszkole Słoneczko

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)