Dziś mamy 23 stycznia 2019, środa, imieniny obchodzą:

12 stycznia 2018

Technika Żeglugi i Staszica również w rankingu. Które miejsca zajęły?

Jak już informowaliśmy, ZSP w Samostrzelu zdobył tytuł „Złotej Szkoły 2018” w #Ogólnopolskim Rankingu Techników - Perspektywy. Mniejsze powody do dumy mają szkoły z gminy Nakło.

Przypomnijmy, co roku Fundacja Edukacyjna Perspektywy przyznaje dla najlepszych polskich liceów i techników specjalne tytuły i wyróżnienia graficzne o kształcie szkolnych tarcz, będące potwierdzeniem wysokiej jakości pracy tych szkół. Zgodnie z postanowieniem kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Z naszego powiatu ZSP Samostrzel uplasował się na 89 miejscu w Polsce i 7 miejscu w województwie. W rankingu znalazły się także technika Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica. Obie szkoły nie zdobyły żadnego tytułu w rankingu ogólnopolskim, co oznacza, że nie uplasowały się w pierwszej „trzysetce” najlepszych techników. Natomiast w rankingu wojewódzkim technikum w Staszicu zajęło 34 miejsce, a technikum Żeglugi Śródlądowej – miejsce 50, czyli ostatnie miejsce w rankingu województwie. 

Oceń artykuł: 5 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 15 (21)

  mick, w dniu 12-01-2018 11:38:55 napisał:

  Jaka dyrekcja taka szkoła :(

  odpowiedz

  • -7 (11)

  uczeń, w dniu 12-01-2018 11:57:37 napisał:

  Gratuluję sukcesów ;-)

  odpowiedz

  • 13 (19)

  absolwent, w dniu 12-01-2018 12:14:25 napisał:

  Za panią dyrektor Alicją Czubak w Staszicu wyniki we wszystkich dziedzinach były znakomite. Szkoła zasługuje na dobrego dyrektora

  odpowiedz

  • -1 (15)

  krzywy, w dniu 12-01-2018 14:03:39 napisał:

  Brawo dla Staszica i Żeglugi :D

  odpowiedz

  • 1 (13)

  XXX, w dniu 12-01-2018 16:50:08 napisał:

  Najzdolniejsi uczą się w technikum w Samostrzelu.

  odpowiedz

  • -3 (11)

  Tyle, w dniu 12-01-2018 21:29:18 napisał:

  Tylko kto chciałby podjąć naukę na wsi w jakimś Samostrzelu. Trzeba się rozwijać w szkołach z dużych miast np. Bydgoszcz czy Poznań .

  odpowiedz

  • 4 (6)

  absolwent, w dniu 14-01-2018 19:16:43 napisał:

  Pani. Alicja Czubak była dyrektorem z powołania dlatego szkoła"kwitła". Szacunek dla pani A.Czubak

  odpowiedz

  • 0 (2)

  kris, w dniu 15-01-2018 13:19:42 napisał:

  wole samostrzel niż badziewie z nakiełka.tutaj przynajmniej są wyniki.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Siłownia
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Zabieg parafinowy
Meble kuchenne
Botox zmarszczki lwie
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)