Dziś mamy 7 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

05 lipca 2020

"Teatr w Małym Mieście". Spektakle teatralne dla całych rodzin

fot. Tomasz Matuszak

fot. Tomasz Matuszak

Szubiński Dom Kultury zaprasza całe rodziny na spektakle teatralne pt. „Morskie #opowieści” i „Maruczella”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 5 lipca 2020 r. na Targowisku Miejskim w Szubinie o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Należy wcześniej odebrać bezpłatne wejściówki w tymczasowej siedzibie SzDKul. św. Marcina 13 w godz. 8:00 - 16:00 lub w biurze SzDK przy Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie ul. Kcyńska 11 w godz. 7:00-15:00.

"Morskie opowieści" Teatru Łata z Poznania. To spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, o lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapsticku, rodem z niemego kina - uczy i bawi jak filmy z Charlie Chaplinem. Spektakl opowiada historię pary bohaterów, którzy wyruszają w rejs. Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń. Okazuje się bowiem, iż ciągle czegoś szukamy nie dostrzegając , że to, co najcenniejsze jest tuż obok nas.

"Maruczella" w wykonaniu Teatru Nikoli z Krakowa. Spektakl wielokrotnie nagradzany w kraju i poza granicami! Opowiada o damsko-męskich perypetiach; łącząc w sobie humor, niezwykłą stylistykę niemego kina i filmów Federico Felliniego tworzy niezwykły spektakl, który od pierwszych chwil porywa publiczność. Perfekcyjnie łącząc pantomimę z taneczno - komicznymi scenkami "Maruczella" jest ofertą dla całych rodzin, wzbudzając salwy śmiechu tak u małych jak i dużych widzów.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Zgodnie z zaleceniami GIS-u w imprezie może wziąć udział nie więcej jak 150 osób. Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania przepisów związanych ze stanem epidemii w tym do zakrywania ust i nosa, chyba, że zostanie zachowana odległość co najmniej 2 m od innych osób. W imprezie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby zdrowe, bez kataru, kaszlu, podwyższonej temperatury ciała.

Regulamin imprezy plenerowej Teatr w Małym Mieście dostępny jest na stronie internetowej Szubińskiego Domu Kultury.

Materiał: Tomasz Matuszak - Szubiński Dom Kultury

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)