Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

19 maja 2020

Tarcza 3.0 już działa. Teraz więcej firm skorzysta z pomocy

fot. arch.

fot. arch.

Dzięki rozwiązaniom Tarczy 3.0 więcej przedsiębiorców skorzysta z pomocy. Ze zwolnienia #ze składek mogą teraz skorzystać firmy, których przychód przekroczył 15 681 zł, ale dochód nie był wyższy niż 7000 zł.

Zgodnie z nowymi przepisami ze zwolnienia ze składek mogą skorzystać samozatrudnieni, którzy prowadzili działalność gospodarczą przed 1 kwietnia br. a ich przychód uzyskany w pierwszym miesiącu, za który jest składany wniosek, co prawda przekracza 15 681 zł (czyli 300 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia brutto na 2020 r.), ale za to ich dochód jest niższy niż 7 tys. zł. Ze zwolnienia będą mogli skorzystać także przedsiębiorcy, którzy korzystają z tzw. ulgi na start. Zwolnieniu dla tych grup podlegają składki za kwiecień i maj – nawet, jeśli zostały opłacone – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

– Dzięki nowym regulacjom więcej przedsiębiorców skorzysta z pomocy. Nowa odsłona tarczy uprawnia do świadczenia postojowego przedsiębiorców, którzy prowadzili działalność przed 1 kwietnia br. Pozostałe warunki pozostają bez zmian. Należy wykazać 15-proc. spadek przychodu i tak przykładowo na wniosku składanym w maju przychód w kwietniu powinien być niższy o 15 proc. od przychodu w marcu – wyjaśnia rzeczniczka.

Ponowne postojowe

Wypłata świadczenia postojowego może nastąpić nie więcej niż trzy razy. Warunkiem jest oświadczenie przedsiębiorcy lub zleceniobiorcy, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie. Ocenia to sam wnioskodawca. W oświadczeniu nie trzeba wykazywać kolejnego spadku przychodów, ale sytuacja materialna przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną powinna być na podobnym poziomie lub niewiele się zmienić.

- Dobrze byłoby, podać we wniosku swoje aktualne dane kontaktowe. W razie wątpliwości nasz pracownik skontaktuje się z wnioskodawcą e-mailem lub telefonicznie. Wyjaśnimy, co należy zrobić, aby uzupełnić lub skorygować wniosek – dodaje Krystyna Michałek.

Materiał: Krystyna Michałek - Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 2 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (6)

  TOM, w dniu 19-05-2020 19:33:24 napisał:

  W przypadku mojego wnosku nie czekałem miesiac tylko około dwóch tygodni nie miałem kompletnie wypełnonego wnosku Pani zadzwoniła do mnie była miła i poprosiła o uzupełnienie wnoskui nie wydłuzyło to czsu oczekiwania na wypłate pozyczki Panie z Urzedu Pracy sa kompetente i pomocne i dzekuje im za szybka realizacje zło zonego wniosku

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Mały, w dniu 19-05-2020 19:50:56 napisał:

  Moja żona posiada jednoosobową firmę , złożyła wniosek przez internet , na przelew czekała 2 tygodnie , ogólnie chcę powiedzieć ,że panie w Urzędzie Pracy są bardzo miłe i zawsze chętne do udzielenia pomocy.Oby więcej tak kompetentych urzędników .

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Przedsiębiorca , w dniu 19-05-2020 20:23:27 napisał:

  Złożyłem wniosek do urzędu pracy, otrzymałem pieniądze i w gratisie kontrolę z US ;)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (1)

  nnn, w dniu 20-05-2020 16:20:05 napisał:

  pracodawcy wysylaja na przymusowe chorobowe żeby nie bylo ze lokwidacja etatu i pieniążki z tarczy sa prawda jak widać inna niż mowia w telewizji kto to ludzie kontroluje

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Lakiernictwo
Nowoczesne zabiegi laserowe
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Drobne naprawy
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)