Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2019

Szybko i sprawnie przeprowadzone zebranie. Zmiana warty w Studzienkach

fot.BG

fot.BG

W świetlicy wiejskiej w Studzienkach odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze.# Po 24 latach Czesław Płócienniczak zakończył swoją przygodę z rolą gospodarza wsi.

Jako pierwszy głos zabrał burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który przedstawił porządek zebrania. Następnie kończący kadencję sołtys Czesław Płócienniczak przedstawił zgromadzonym sprawozdanie z działalności rady za ostatnią 4 – letnią kadencję. Z racji tego, że dotychczasowy gospodarz wsi, zadeklarował, że nie będzie kandydował w tych wyborach, mieszkańcy musieli wytypować innych kandydatów na tą funkcję. Zgłosiły się dwie osoby: Ewelina Buda i Liliana Poznańska. Odbyło się tajne głosowanie, a zdecydowana większość głosów była na pierwszą z kandydatek. Nową sołtys, która przez następnych 5 lat będzie reprezentować sołectwo została Ewelina Buda! Ostatnim punktem wyborczym było powołanie rady sołeckiej. Zanim jednak doszło do głosowania, ustawą, jednogłośnie zwiększono liczbę jej członków do 4 osób – po każdym mieszkańcu z każdej ulicy w sołectwie – tłumaczyli swój wybór zgromadzeni. W tym przypadku zgłosiło się 6 kandydatów. A nową sołtys przez najbliższe lata będą wspierać: Lidia Wiland, Mirosława Guzik, Bogumiła Hibner i Elżbieta Kaczmarek.

W wolnych wnioskach i zapytaniach, żaden z mieszkańców nie zabrał głosu, a korzystając z okazji, Marek Szaruga przekazał życzenia z okazji świąt Wielkiej Nocy.

 

 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Sprawdzanie geometrii kół
Meble kuchenne
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Narożniki
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)