Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2019

Szybko i sprawnie przeprowadzone zebranie. Zmiana warty w Studzienkach

fot.BG

fot.BG

W świetlicy wiejskiej w Studzienkach odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze.# Po 24 latach Czesław Płócienniczak zakończył swoją przygodę z rolą gospodarza wsi.

Jako pierwszy głos zabrał burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który przedstawił porządek zebrania. Następnie kończący kadencję sołtys Czesław Płócienniczak przedstawił zgromadzonym sprawozdanie z działalności rady za ostatnią 4 – letnią kadencję. Z racji tego, że dotychczasowy gospodarz wsi, zadeklarował, że nie będzie kandydował w tych wyborach, mieszkańcy musieli wytypować innych kandydatów na tą funkcję. Zgłosiły się dwie osoby: Ewelina Buda i Liliana Poznańska. Odbyło się tajne głosowanie, a zdecydowana większość głosów była na pierwszą z kandydatek. Nową sołtys, która przez następnych 5 lat będzie reprezentować sołectwo została Ewelina Buda! Ostatnim punktem wyborczym było powołanie rady sołeckiej. Zanim jednak doszło do głosowania, ustawą, jednogłośnie zwiększono liczbę jej członków do 4 osób – po każdym mieszkańcu z każdej ulicy w sołectwie – tłumaczyli swój wybór zgromadzeni. W tym przypadku zgłosiło się 6 kandydatów. A nową sołtys przez najbliższe lata będą wspierać: Lidia Wiland, Mirosława Guzik, Bogumiła Hibner i Elżbieta Kaczmarek.

W wolnych wnioskach i zapytaniach, żaden z mieszkańców nie zabrał głosu, a korzystając z okazji, Marek Szaruga przekazał życzenia z okazji świąt Wielkiej Nocy.

 

 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Meble pokojowe
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Meble kuchenne
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)