Dziś mamy 26 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2019

Szybko i sprawnie przeprowadzone zebranie. Zmiana warty w Studzienkach

fot.BG

fot.BG

W świetlicy wiejskiej w Studzienkach odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze.# Po 24 latach Czesław Płócienniczak zakończył swoją przygodę z rolą gospodarza wsi.

Jako pierwszy głos zabrał burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który przedstawił porządek zebrania. Następnie kończący kadencję sołtys Czesław Płócienniczak przedstawił zgromadzonym sprawozdanie z działalności rady za ostatnią 4 – letnią kadencję. Z racji tego, że dotychczasowy gospodarz wsi, zadeklarował, że nie będzie kandydował w tych wyborach, mieszkańcy musieli wytypować innych kandydatów na tą funkcję. Zgłosiły się dwie osoby: Ewelina Buda i Liliana Poznańska. Odbyło się tajne głosowanie, a zdecydowana większość głosów była na pierwszą z kandydatek. Nową sołtys, która przez następnych 5 lat będzie reprezentować sołectwo została Ewelina Buda! Ostatnim punktem wyborczym było powołanie rady sołeckiej. Zanim jednak doszło do głosowania, ustawą, jednogłośnie zwiększono liczbę jej członków do 4 osób – po każdym mieszkańcu z każdej ulicy w sołectwie – tłumaczyli swój wybór zgromadzeni. W tym przypadku zgłosiło się 6 kandydatów. A nową sołtys przez najbliższe lata będą wspierać: Lidia Wiland, Mirosława Guzik, Bogumiła Hibner i Elżbieta Kaczmarek.

W wolnych wnioskach i zapytaniach, żaden z mieszkańców nie zabrał głosu, a korzystając z okazji, Marek Szaruga przekazał życzenia z okazji świąt Wielkiej Nocy.

 

 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Gimnastyka korekcyjna
Nowe stylizacje
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Drobne naprawy
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Nadanie modnej linii
Elewacje
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)