Dziś mamy 14 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2020

Szukają członków śp. Jana Forbota! Chcą odrestaurować Jego nagrobek

Efektem ubiegłorocznej kwesty na kcyńskim cmentarzu zorganizowanej i przeprowadzonej #przez Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz oraz Towarzystwo Historyczne w Kcyni ma być odrestaurowanie nagrobka Powstańca Wielkopolskiego pochowanego na kcyńskim cmentarzu śp. Jana Forbota.

W związku z tym organizatorzy poszukują członków rodziny, by uzgodnić kwestie organizacyjne. Osoby związane z w/w powstańcem proszone są o kontakt pod numerem telefonu 602 552 162 do 24 czerwca 2020. Po tym terminie organizatorzy przystąpią do realizacji projektu.

Jan Forbot
Rodzice: Franciszek, Marianna
Ur.: 1889-08-25, Bnin (Wyrzysk PL)
Uchwała Rady Państwa nr: 07.28-0.152 z dnia 1960-07-28

Opis:

Za czynny udział w powstaniu wielkopolskim z bronią w ręku w czasie od dnia 02.01.1919 - 1.02.1919r. na odcinku Wysoka - Okaliniec i Wyrzysk.
Pochowany na kcyńskim cmentarzu.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)