Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

29 marca 2020

Szubińscy szachiści ponownie na podium. Kolejne turnieje online

fot. Piotr Szybowicz

fot. Piotr Szybowicz

W Bydgoszczy odbył się 43 Turniej Szachowy MDK 1 rozgrywany na portalu Lichess. To# pierwsza taka inicjatywa w tej placówce.

Szachiści grali w godzinach 11.00-13.00 przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego z czasem 5 minut na zawodnika. I tym razem okazało się, że w imprezach z takim regulaminem, jak na stronie Lichess, opłaca się grać szybko. Uczestnik, który przegrał najmniejszą liczbę partii niekoniecznie zwycięża w turnieju. Nie ma oczekiwania na kolejną rundę, a komputer kojarzy natychmiast następny pojedynek.

W zawodach I miejsce zajął Alan Jagodziński (I LO Szubin) - 53 punkty (rozegranych partii 23, wygranych 65%), II miejsce wywalczył Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz) - 42 punkty (rozegranych partii 21, wygranych 57%), a III miejsce zdobył Piotr Szybowicz (I LO Szubin) - 38 punktów (rozegranych partii 15, wygranych 73%). W kategorii juniorów klasyfikacja wyglądała następująco: I miejsce Alan Jagodziński (I LO Szubin), II miejsce Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz), III miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin).

Miejsca zawodników z gminy Szubin w klasyfikacji ogólnej: I miejsce Alan Jagodziński (I LO Szubin), III miejsce Piotr Szybowicz (I LO Szubin), IV miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin), V miejsce Adam Maciejewski (Rynarzewo).

Alan Jagodziński i Olaf Jagodziński startowali w drugim turnieju szachowym na ogólnoświatowej stronie szachowej Chess.com organizowanym w Łodzi w ramach akcji "Zostań w Domu Łódź 2020". Do rywalizacji stanęło 27 zawodników, którzy grali 11 rund przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, z czasem 5' + 3'. Imprezę zorganizował Krzysztof Posłuszny z Fundacji im. Akiby Rubinsteina. III miejsce w turnieju wywalczył Alan Jagodziński - 8 punktów, a na VI miejscu uplasował się Olaf Jagodziński - 6,5 punktu.

Materiał: Piotr Szybowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)