Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

29 marca 2020

Szubińscy szachiści ponownie na podium. Kolejne turnieje online

W Bydgoszczy odbył się 43 Turniej Szachowy MDK 1 rozgrywany na portalu Lichess. To# pierwsza taka inicjatywa w tej placówce.

Szachiści grali w godzinach 11.00-13.00 przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego z czasem 5 minut na zawodnika. I tym razem okazało się, że w imprezach z takim regulaminem, jak na stronie Lichess, opłaca się grać szybko. Uczestnik, który przegrał najmniejszą liczbę partii niekoniecznie zwycięża w turnieju. Nie ma oczekiwania na kolejną rundę, a komputer kojarzy natychmiast następny pojedynek.

W zawodach I miejsce zajął Alan Jagodziński (I LO Szubin) - 53 punkty (rozegranych partii 23, wygranych 65%), II miejsce wywalczył Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz) - 42 punkty (rozegranych partii 21, wygranych 57%), a III miejsce zdobył Piotr Szybowicz (I LO Szubin) - 38 punktów (rozegranych partii 15, wygranych 73%). W kategorii juniorów klasyfikacja wyglądała następująco: I miejsce Alan Jagodziński (I LO Szubin), II miejsce Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz), III miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin).

Miejsca zawodników z gminy Szubin w klasyfikacji ogólnej: I miejsce Alan Jagodziński (I LO Szubin), III miejsce Piotr Szybowicz (I LO Szubin), IV miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin), V miejsce Adam Maciejewski (Rynarzewo).

Alan Jagodziński i Olaf Jagodziński startowali w drugim turnieju szachowym na ogólnoświatowej stronie szachowej Chess.com organizowanym w Łodzi w ramach akcji "Zostań w Domu Łódź 2020". Do rywalizacji stanęło 27 zawodników, którzy grali 11 rund przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, z czasem 5' + 3'. Imprezę zorganizował Krzysztof Posłuszny z Fundacji im. Akiby Rubinsteina. III miejsce w turnieju wywalczył Alan Jagodziński - 8 punktów, a na VI miejscu uplasował się Olaf Jagodziński - 6,5 punktu.

Materiał: Piotr Szybowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 11