Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

16 października 2019

Szkolny pokaz talentów. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności

fot. Beata Witusińska

fot. Beata Witusińska

W środowe popołudnie 9 października w Szkole Podstawowej nr 2 # im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w auli odbył się niecodzienny występ.

Na szkolnym pokazie talentów uczniowie zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności. Dzieci miały okazję do pochwalenia się swoimi osiągnięciami, talentami, uzdolnieniami i sukcesami.

Największą popularnością cieszyły się zdolności wokalne. Wykonano piosenki polskie i zagraniczne. Mieliśmy okazję posłuchać popisy wokalistów, którzy przedstawili swoje wersje polskich i zagranicznych przebojów.

Widownia usłyszała m.in. utwór „Byle jak” w wykonaniu uczennic klasy 3a: Mai, Olgi i Weroniki oraz „Mama ostrzegała” w  wykonaniu Zuzi. Kolejne piosenki zaśpiewały: Maja z 3c – „Podajmy sobie ręce”, Zuzia, Martyna i Julia z 5b – „Tamta dziewczyna”, Nicola i Marika z 5b – „Te wszystkie chwile”, Amelia z 7a – „Pół kroku stąd”, Tatiana i Weronika z 2b – „Nie ma nas”, Kuba i Paweł – „Górą Ty”, Amelia z 7c – „Halleluja”.

Usłyszeliśmy również grę na instrumentach. Na pianinie zagrał Janek z klasy 2c, na skrzypcach, Ania z 3c, na pianinie zagrała i zaśpiewała piosenkę „Say something” Ania z 7b. Natomiast uczeń klasy 7c wykazał się umiejętnością błyskawicznego układania kostki Rubika. Program poprowadzili uczniowie klasy 5b: Zuzia i Paweł.

Wspaniała publiczność – rodzice, dziadkowie, uczniowie wraz z nauczycielami reagowała bardzo żywiołowo. Dopingowali i wspierali ze wszystkich sił młodych artystów, doceniając tym ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę.

Wszyscy uczestnicy pokazu otrzymali dyplomy i drobne nagrody rzeczowe, a następnie udali się na pizzę, którą zafundowała Rada Rodziców. Szkolny Pokaz Talentów to wspaniała okazja do wyłonienia młodych instrumentalistów i wokalistów „Dwójki”.

materiał: Beata Witusińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)