Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

13 kwietnia 2018

Szkolny konkurs recytatorski. Młodzi artyści zostali nagrodzeni brawami

fot. pow.

fot. pow.

We wtorek 10 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości # w Sipiorach odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas 0- III.

Uczestnicy mieli dowolność w wyborze autorów i tematyki. Najczęściej korzystali z twórczości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Młodzi artyści z wielkim przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli brawami publiczności. Recytacjom przysłuchiwali się przybyli rodzice, opiekunowie występujących dzieci i cała społeczność szkolna, za co serdecznie dziękujemy.

Szkolne jury w składzie: p. Beata Partyka, p. Iwona Salamon i p. Marzanna Starzyńska brało pod uwagę: interpretację utworu, dobór wiersza do możliwości percepcyjnych ucznia, opanowanie pamięciowe tekstu oraz ogólne wrażenie.

Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznało nagrody i wyróżnienia: 

I kategoria wiekowa: klasy ,,0”- I
I miejsce- Zuzanna Stałowska (klasa I)
II miejsce- Lena Wiland (oddział przedszkolny)
III miejsce- Wojciech Kamyszek (klasa I)
Wyróżnienie- Magdalena Janeczko (oddział przedszkolny)
II kategoria wiekowa: klasy II- III
I miejsce- Karolina Obremska (klasa II)
II miejsce- Adam Bajdała (klasa II)
III miejsce- Aleksander Jaruzal (klasa III)
Wyróżnienie- Hubert Buda (klasa III)

Laureaci oraz wyróżnieni krasomówcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundowała Rada Rodziców, a wręczyła pani dyrektor Iwona Musiał. Również pozostałym uczestnikom zostały wręczone upominki.

Reprezentanci naszej szkoły wezmą także udział w ,,Turnieju Słowa”, który odbędzie się 19 kwietnia 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni.

Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy owocnych wyników na poziomie gminnym. 

materiał: SP Sipiory

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (1)

    mama, w dniu 17-04-2018 11:38:59 napisał:

    Brudna szkoła czy tam jest sprzątaczka jeżdzi jak jej się chce , może dorywczo tam pracuje ? chyba są jakieś godz pracy w szkołach ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Oczyszczanie twarzy
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Meble łazienkowe
Kalkulatory
od 6,90PLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Usługi transportowe
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)