Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2019

Szkolny Konkurs Językowy. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w # Lubaszczu przystąpili 27 i 28 maja br. do Szkolnego Konkursu Językowego.

Konkurs sprawdzał umiejętności posługiwania się językiem angielskim lub niemieckim. Nie zabrakło chętnych, by sprawdzić swoją wiedzę językową. Cele konkursu to poszerzanie wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii/ Niemiec, motywowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy z zakresu języka obcego, doskonalenie umiejętności poprawnego posługiwania się językiem angielskim lub niemieckim, wzmacnianie motywacji do samodzielnego uczenia się języków obcych, zachęcanie do podejmowania wspólnych działań.

17 wychowanków szkoły rozwiązywało test, który składał się z III części: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, rozpoznawanie struktur leksykalno – gramatycznych. Testy przygotowały nauczycielki języków obcych: p. Agnieszka Andrzejewska oraz p. Magdalena Stałowska – Janke.

Wyniki ogłoszono 4 czerwca. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. 

Laureatami rywalizacji zostali:
I miejsce – Kevin Owczarz
II miejsce – Piotr Musiał
III miejsce – Ola Bankiert

Upominki ufundowała Rada Rodziców Szkoły.

W konkursie wzięli udział: Oliwia Gierzyńska, Kevin Owczarz, Izabela Adamczyk, Zuzanna Polachowska, Igor Ormiński, AdrianKubacki, Julia Jurkiewicz, Szymon Heck, Sara Białczak, Fabian Białecki, Aleksander Należyty, Olga Kochelska, Magdalena Iciek, Agata Kowalska, Piotr Musiał, Ola Bankiert, Barbara Pilarska.

materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)