Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2019

Szkolny Konkurs Językowy. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w # Lubaszczu przystąpili 27 i 28 maja br. do Szkolnego Konkursu Językowego.

Konkurs sprawdzał umiejętności posługiwania się językiem angielskim lub niemieckim. Nie zabrakło chętnych, by sprawdzić swoją wiedzę językową. Cele konkursu to poszerzanie wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii/ Niemiec, motywowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy z zakresu języka obcego, doskonalenie umiejętności poprawnego posługiwania się językiem angielskim lub niemieckim, wzmacnianie motywacji do samodzielnego uczenia się języków obcych, zachęcanie do podejmowania wspólnych działań.

17 wychowanków szkoły rozwiązywało test, który składał się z III części: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, rozpoznawanie struktur leksykalno – gramatycznych. Testy przygotowały nauczycielki języków obcych: p. Agnieszka Andrzejewska oraz p. Magdalena Stałowska – Janke.

Wyniki ogłoszono 4 czerwca. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. 

Laureatami rywalizacji zostali:
I miejsce – Kevin Owczarz
II miejsce – Piotr Musiał
III miejsce – Ola Bankiert

Upominki ufundowała Rada Rodziców Szkoły.

W konkursie wzięli udział: Oliwia Gierzyńska, Kevin Owczarz, Izabela Adamczyk, Zuzanna Polachowska, Igor Ormiński, AdrianKubacki, Julia Jurkiewicz, Szymon Heck, Sara Białczak, Fabian Białecki, Aleksander Należyty, Olga Kochelska, Magdalena Iciek, Agata Kowalska, Piotr Musiał, Ola Bankiert, Barbara Pilarska.

materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)