Dziś mamy 22 sierpnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2019

Szkolny Konkurs Językowy. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w # Lubaszczu przystąpili 27 i 28 maja br. do Szkolnego Konkursu Językowego.

Konkurs sprawdzał umiejętności posługiwania się językiem angielskim lub niemieckim. Nie zabrakło chętnych, by sprawdzić swoją wiedzę językową. Cele konkursu to poszerzanie wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii/ Niemiec, motywowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy z zakresu języka obcego, doskonalenie umiejętności poprawnego posługiwania się językiem angielskim lub niemieckim, wzmacnianie motywacji do samodzielnego uczenia się języków obcych, zachęcanie do podejmowania wspólnych działań.

17 wychowanków szkoły rozwiązywało test, który składał się z III części: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, rozpoznawanie struktur leksykalno – gramatycznych. Testy przygotowały nauczycielki języków obcych: p. Agnieszka Andrzejewska oraz p. Magdalena Stałowska – Janke.

Wyniki ogłoszono 4 czerwca. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. 

Laureatami rywalizacji zostali:
I miejsce – Kevin Owczarz
II miejsce – Piotr Musiał
III miejsce – Ola Bankiert

Upominki ufundowała Rada Rodziców Szkoły.

W konkursie wzięli udział: Oliwia Gierzyńska, Kevin Owczarz, Izabela Adamczyk, Zuzanna Polachowska, Igor Ormiński, AdrianKubacki, Julia Jurkiewicz, Szymon Heck, Sara Białczak, Fabian Białecki, Aleksander Należyty, Olga Kochelska, Magdalena Iciek, Agata Kowalska, Piotr Musiał, Ola Bankiert, Barbara Pilarska.

materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)