Dziś mamy 17 października 2018, środa, imieniny obchodzą:
06 grudnia 2017

Szkolne Koło Caritas istnieje już 10 lat. To okazja do podsumowań i podziękowań

fot. SP 2 Nakło

fot. SP 2 Nakło

Wiele osób w dzisiejszym świecie krzywi się z niesmakiem na samą myśl, że miałoby swój #cenny czas i energię poświęcać na robienie rzeczy, które nie przynoszą im korzyści. Pomaganie rodzinie, przyjaciołom to ok, ale obcym ludziom? Po co i dlaczego?

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle takich pytań nie zadają. W szkole jest bardzo wielu wolontariuszy małych i dużych, wśród dzieci oraz wśród nauczycieli. Można było się o tym przekonać we wtorek podczas obchodzonego w szkole Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypada właśnie 5 grudnia.
W auli zebrali się wolontariusze szkolnego Koła Caritas oraz drużyny harcerskie "Młodzi Ekolodzy" i "Mądre Sowy". W tak ważnym dniu nie zabrakło Dyrektora Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji, pani Anny Biniakowskiej oraz Dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej, księdza Wojciecha Przybyły. Spotkanie to było jednocześnie podsumowaniem 10 - letniej działalności Szkolnego Koła Caritas, które rozpoczęło swoją działalność w szkole dzięki Pani Dyrektor Annie Maćkowskiej. Dlatego na uroczystość zostali również zaproszeni "Przyjaciele", którzy w ciągu tych lat działalności Caritas pomagają i współpracują z wolontariuszami. Program artystyczny został przygotowany przez samych wolontariuszy wraz z opiekunkami: panią Kasią i panią Jolę. Nie zabrakło w nim krótkiego przedstawienia z udziałem Anioła i Diabła, pokazującego ideę wolontariatu oraz prezentacji multimedialnej, podczas której wolontariusze mogli powspominać akcje charytatywne, prowadzone w naszej szkole i poza nią w ciągu tych dziesięciu lat. W programie nie zabrakło pięknych i wzruszających piosenek o pomaganiu i szczęściu w wykonaniu wspaniałego zespołu szkolnego TAKT, prowadzonego przez panią Sylwię Kozłowską.

Na zakończenie spotkania pani Dyrektor Anna Maćkowska z opiekunami SKC podziękowała wszystkim Dobrodziejom, którzy zawsze mają otwarte serca na pomoc i współpracę. Zaproszeni goście otrzymali Dyplomy Podziękowań oraz Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca zapalona na wigilijnym stole ma przypomnieć o łączności z tymi najbardziej potrzebującymi, dla których otwieramy swoje serca przez każdą bezinteresowną pomoc. Ksiądz Dyrektor Caritas DB dodał, że każdy wolontariusz jest jak świeca, chociaż poświęca się dla innych, czyli wypala, ale ile ciepła i dobra z tej działalności płynie. Bardzo miłym akcentem tego spotkania było podziękowanie za 10 lat pracy w Szkolnym Kole Caritas od samego ks. Biskupa Jana Tyrawy dla opiekunek: pani Katarzyny Dobosz i pani Jolanty Stawickiej. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować naszym "Przyjaciołom", którzy są z nami od 10 lat i otwierają swoje serca dla tych najbardziej potrzebujących.

Dziękujemy za przybycie Pani Annie Biniakowskiej i ks. Wojciechowi Przybyle. W sposób szczególny dziękujemy naszej Pani Dyrektor Annie Maćkowskiej za wsparcie, pomoc i obecność z nami przez te wszystkie lata Dziękujemy także wszystkim ludziom dobrej woli, którzy są z nami przez te lata, biorą udział w naszych akcjach charytatywnych i otwierają swoje serca dla potrzebujących. Bo wolontariuszem może być każdy, trzeba tylko CHCIEĆ - to chyba najtrudniejsze, dlatego już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców Nakła i okolic do kolejnej Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas w piątek i sobotę 8 - 9 grudnia do Biedronki na ulicy Potulickiej. W tym roku pomagamy bezdomnym, do których trafi zebrana żywność.

Materiał: Katarzyna Dobosz / red.

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)