Dziś mamy 20 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

15 stycznia 2020

Szkolenie funkcjonariuszy z transportu drogowego. Omówiono ważne kwestie

fot. Policja Kujawsko-Pomorska

fot. Policja Kujawsko-Pomorska

Funkcjonariusze ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych # woj. kujawsko-pomorskiego szkolili się z zakresu kontroli przestrzegania obowiązków i warunków związanych z przewozem drogowym, czasem pracy kierowców oraz przewozem drogowym materiałów niebezpiecznych.

14.01.2020 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się szkolenie z zakresu kontroli przestrzegania obowiązków i warunków związanych z przewozem drogowym, czasem pracy kierowców oraz przewozem drogowym materiałów niebezpiecznych.

Omówione zostały również wprowadzone w 2019 roku zmiany w przepisach odnośnie do kontroli transportu drogowego oraz stanu technicznego pojazdów. Szkolenie, w którym uczestniczyło 30 funkcjonariuszy z woj. kujawsko-pomorskiego, przeprowadzili: Naczelnik Inspekcji WITD w Bydgoszczy, przedstawiciele kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy.

Policjantom pionu ruchu drogowego przypomniane zostały przepisy dotyczące wprowadzania danych do Krajowego Rejestru Elektronicznego Przedsiębiorców Transportu Drogowego (KREPTD) oraz zwrócono uwagę na prawidłowe sporządzenie dokumentacji służbowej.

Policjanci uczestniczący w szkoleniu mieli okazję skorzystać z trenażera i w prosty sposób zapoznać się z obsługą tachografu cyfrowego. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przedstawili zaś zasady wynikające z systemu monitorowania drogowego przewozu towarów oraz omówili praktyczną stronę weryfikacji numeru SENT.

Policjanci pełniący służbę na drodze będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w codziennej służbie.

materiał: asp. Remigiusz Rakowski 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 10 (18)

  Ździchu, w dniu 15-01-2020 17:41:47 napisał:

  I tacy ludzie, którzy odbyli kilkugodzinne szkolenie z zakresu transportu drogowego mają kontrolować ludzi, którzy musieli odbyć szkolenie, które trwało 140 godzin? Ewidentnie komuś na mózg padło i pokazuje na czym tak naprawdę to ma polegać. Czyżby budżet się nie dopinał? Jeszcze więcej mandatów i jeszcze więcej dodatkowego stresu dla kierowców bo mało mają go w pracy i dodatkowo jeszcze będą musieli stresować się bo go jakiś niedouczony, zakompleksiony i zastraszony przez komendanta krawężnik zatrzyma. Brak słów.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (4)

  nikuś, w dniu 15-01-2020 19:11:54 napisał:

  Za moich czasów odprawy były codziennie, przed rozpoczęciem służby!

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Kierowca zawodowy, w dniu 16-01-2020 09:34:46 napisał:

  dobrze, trzeba sie wziac za kuweciarzy, jezdza padlami na łysych oponach, jak maja zestaw z firanka to go nie zabezpieczają bo nikt nie widzi. ludzie gdybyście wiedzieli co mijacie na drodze... potrafia kostke brukowa tylko na europaletach wiezc bez spięcia pasami. do tego pija i cpaja bo przeciez mają stresująca prace.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  ......., w dniu 16-01-2020 13:01:45 napisał:

  Firma N miejcie się na baczności.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Gimnastyka korekcyjna
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)