Dziś mamy 18 lutego 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 września 2018

Szkołę w Karnowie odwiedzili policjanci. W spotkaniu brało udział 120 uczniów

fot.pow

fot.pow

Zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie przeprowadzili wczoraj policjanci zajmujący się w nakielskiej jednostce nieletnimi.# Mundurowi rozmawiali z uczniami o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Wczoraj (13.09.18r.) sierż. szt. Zofia Wrzeszcz oraz st. sierż. Marcin Pilch z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej#, nieletnich i patologii przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych z Karnowa.

Spotkania zorganizowano w dwóch grupach wiekowych. Z młodszymi policjanci rozmawiali przede wszystkim na temat bezpiecznego korzystania z dróg oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mowa była także o tym, jak powinien być wyposażony rower i jak winien zachowywać się na drodze rowerzysta.

Uczniowie z klas starszych usłyszeli wiele na temat cyberprzemocy. Policjanci przestrzegali przed zawieraniem znajomości za pośrednictwem sieci internetowej. Zwracali także uwagę na przestępstwa, jakie młodzież popełnia wykorzystując Internet oraz hejt. Przy tej okazji uczniowie dowiedzieli się także, jakie konsekwencje prawne może zastosować sąd rodzinny wobec nieletnich, którzy popełniają czyny karalne.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)