Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 września 2018

Szkołę w Karnowie odwiedzili policjanci. W spotkaniu brało udział 120 uczniów

fot.pow

fot.pow

Zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie przeprowadzili wczoraj policjanci zajmujący się w nakielskiej jednostce nieletnimi.# Mundurowi rozmawiali z uczniami o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Wczoraj (13.09.18r.) sierż. szt. Zofia Wrzeszcz oraz st. sierż. Marcin Pilch z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej#, nieletnich i patologii przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych z Karnowa.

Spotkania zorganizowano w dwóch grupach wiekowych. Z młodszymi policjanci rozmawiali przede wszystkim na temat bezpiecznego korzystania z dróg oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mowa była także o tym, jak powinien być wyposażony rower i jak winien zachowywać się na drodze rowerzysta.

Uczniowie z klas starszych usłyszeli wiele na temat cyberprzemocy. Policjanci przestrzegali przed zawieraniem znajomości za pośrednictwem sieci internetowej. Zwracali także uwagę na przestępstwa, jakie młodzież popełnia wykorzystując Internet oraz hejt. Przy tej okazji uczniowie dowiedzieli się także, jakie konsekwencje prawne może zastosować sąd rodzinny wobec nieletnich, którzy popełniają czyny karalne.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)