Dziś mamy 23 czerwca 2018, sobota, imieniny obchodzą:
10 czerwca 2018

Szkoła zyska bieżnię do skoku w dal. Pieniądze zapisano w budżecie

fot. MM

fot. MM

Wybudowanie nowej infrastruktury do skoku w dal przy Szkole Podstawowej #w Sadkach zaproponował podczas kwietniowej sesji rady gminy radny Tadeusz Chojnacki. Jak się okazuje, pieniądze na ten cel się znalazły.

Szkoła Podstawowa w Sadkach do inwestycji miała w ubiegłym roku sporo szczęścia. Budynek, kosztem około 1 mln zł, przeszedł termomodernizację. Jak się okazuje, potrzeb jest jednak więcej. W obiekcie - zdaniem przewodniczącego komisji infrastruktury sadkowskiej rady – brakuje profesjonalnej infrastruktury do skoku w dal. - Uczniowie tej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w sporcie, między innymi na szczeblu wojewódzkim. Szczególne osiągnięcia mają w lekkiej atletyce - czwórboju i biegach przełajowych. Jedną z konkurencji czwórboju jest skok w dal. Piętę achillesową Szkoły Podstawowej w Sadkach jest skocznia do skoku w dal. Nie nadaje się do osiągania wyników, wpływających znacząco na wynik drużyny. Jako przewodniczący komisji infrastruktury społecznej, składam wniosek o pomoc dla szkoły w budowie w miarę profesjonalnej skoczni - zwrócił się do władz gminy Sadki Tadeusz Chojnacki.

Potrzeba jest w gminie - organie zarządzającym placówką - znana. Zaspokojenie jej - jak wynika z deklaracji wójta Dariusza Gryniewicza, uzależnione jest jednak od pozyskania środków zewnętrznych. - Rzeczywiście, ta szkoła sportem stoi. Z wnioskiem zgadzam się całkowicie. Jest taka potrzeba. Mamy to na uwadze. Czekamy na to, gdy będą ogłaszane projekty - miejsce jest - odniósł się do wniosku. Miesiąc później, pieniądze na bieżnię znalazły się wśród innych zmian w budżecie gminy. Radni przychylili się do wniosku i 5 tys. zł na bieżnię zapisano w tegorocznym budżecie gminy.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  Wiki, w dniu 10-06-2018 14:46:24 napisał:

  Podobno radni nie chcieli się zgodzić na zmiany w budżecie które proponował wójt. Bo Chojnacki wnioskował.

  odpowiedz

  • -3 (11)

  Sadkkowianin Jeden, w dniu 10-06-2018 14:49:00 napisał:

  może dowiemy się o kosztach ogrzewania szkoły po tej cudnej modernizacji, taniej czy drożej?

  odpowiedz

  • 3 (9)

  Fachman, w dniu 10-06-2018 20:21:28 napisał:

  Nawet gdyby miało 2 razy tyle kosztować , to dla dzieci siusiaczku. A na dziecku się nie oszczędza . Dzieci z gminy Sadki mają prawo uczyć się w cieple i godnych warunkach.

  odpowiedz

  • 0 (8)

  hop, hop, w dniu 11-06-2018 21:39:49 napisał:

  Skocznia potrzebna jest! Bez dwóch zdań! Żeby młode pokolenie skakało jak najdalej...stąd!

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Sportowiec, w dniu 12-06-2018 21:01:23 napisał:

  Ta szkoła sportem stoi? Jak wójt coś powie to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. ..

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Freddie, w dniu 12-06-2018 23:12:56 napisał:

  Na Twoje pytanie Sportowiec co robić...to uważnie słuchać . Może się czegoś nauczysz. Chociaż w Twoim przypadku to bardzo wątpliwe (brak sprzętu do przetwarzania danych :)))))

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożniki
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Zabiegi odmładzające
Modne aranżacje
REGAŁY
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Czytniki kodów kreskowych
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)