Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

05 maja 2019

Szkoła zwróciła się z prośbą. Czy jest szansa na zwiększenie dotacji?

fot.MM

fot.MM

Szkoła w Anielinach zwróciła się do urzędu gminy o zwiększenie dotacji#, ponieważ przy obecnych dochodach nie jest w stanie zatrudnić pomocy przedszkolnej. Czy złożone przez panie pismo ma szanse na pozytywny odzew ze strony urzędu?

„Zwracamy się z prośbą o zwiększenie wysokości dotacji na ucznia oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach. Obecnie do naszego przedszkola uczęszcza 34 dzieci (z tego 13 to 6-latki). Zatrudniamy dwie nauczycielki na pełen etat oraz pomoc przedszkolną w młodszej grupie. Zajęcia w przedszkolu mają też anglistka oraz katechetka. Byłaby potrzeba zatrudnienia pomocy przedszkolnej w grupie starszej, ale z uwagi na stan finansów nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Zwiększenie wysokości dotacji rozwiązałoby nasz problem, ułatwiłoby pracę nauczyciela i zwiększyłoby bezpieczeństwo i komfort pracy dzieci. Wszystkie przedszkola w naszej gminie działają w podobnych warunkach lokalowych, zapewniając dzieciom możliwości wszechstronnego rozwoju. Realizujemy wszyscy te same bezpieczne i higieniczne warunki pracy i zabawy, a jednak na te same zadania my w naszym przedszkolu mamy do dyspozycji mniej pieniędzy na dziecko. Liczymy na Państwa zrozumienie i przychylność oraz pozytywne ustosunkowanie się do naszej prośby” - to część pisma, które wpłynęło do wójta Sadek Dariusza Gryniewicza oraz rady gminy podpisanego przez prezes Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach Mariettę Błaszkiewicz oraz dyrektora placówki szkolnej Bożenę Podemską. Czy złożone przez panie pismo ma szanse na pozytywny odzew ze strony urzędu?

Szkoła w Anielinach stara się o zwiększenie kwoty dotacji na ucznia oddziału przedszkolnego, jednak wszystko wskazuje na to, że takiego wsparcia nie otrzyma. Wątpliwości ostatecznie rozwiała kierownik zespołu obsługi oświaty Joanna Nowicka. – Tak jak powiedział nasz skarbnik Maciej Maciejewski, gminy nie stać na dawanie więcej niż obligatoryjnie. Dodam tylko, że każdego roku dotacja na ucznia się powiększa. Dla porównania – w 2017 roku wyniosła 296 zł miesięcznie, w 2018 roku 332 zł miesięcznie, a w roku bieżącym będzie jeszcze więcej. W chwili obecnej nie jestem w stanie powiedzieć, ile to będzie. Ostateczna kwota będzie znana po ostatniej aktualizacji w październiku 2019 roku. Kwota ta z roku na rok jest coraz wyższa i nie widzę zasadności zwiększenia dotacji dla szkoły w Anielinach – powiedziała.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 11 (21)

  Nauczyciel, w dniu 05-05-2019 21:16:57 napisał:

  Jest to szkoła niepubliczna więc niech płacą rodzice, a nie gmina!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -6 (18)

  sadkowianka, w dniu 06-05-2019 22:32:20 napisał:

  Gmina musi zatrudniać pomoce administracyjne, a nie dotować szkoły. Proszę przejrzeć strukturę organizacyjną urzędu i wszystko będzie wiadome...... Gdyby to zrobił Gliszczyński to ludzie by się burzyli, a Gryniewiczowi wszystko uchodzi.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Żel UV 5ml
7,50PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1099PLN PROMOCJAPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szafy przesuwne
Zabiegi dla panów
Nowoczesne zabiegi laserowe
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)