Dziś mamy 15 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 maja 2019

Szkoła zwróciła się z prośbą. Czy jest szansa na zwiększenie dotacji?

fot.MM

fot.MM

Szkoła w Anielinach zwróciła się do urzędu gminy o zwiększenie dotacji#, ponieważ przy obecnych dochodach nie jest w stanie zatrudnić pomocy przedszkolnej. Czy złożone przez panie pismo ma szanse na pozytywny odzew ze strony urzędu?

„Zwracamy się z prośbą o zwiększenie wysokości dotacji na ucznia oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach. Obecnie do naszego przedszkola uczęszcza 34 dzieci (z tego 13 to 6-latki). Zatrudniamy dwie nauczycielki na pełen etat oraz pomoc przedszkolną w młodszej grupie. Zajęcia w przedszkolu mają też anglistka oraz katechetka. Byłaby potrzeba zatrudnienia pomocy przedszkolnej w grupie starszej, ale z uwagi na stan finansów nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Zwiększenie wysokości dotacji rozwiązałoby nasz problem, ułatwiłoby pracę nauczyciela i zwiększyłoby bezpieczeństwo i komfort pracy dzieci. Wszystkie przedszkola w naszej gminie działają w podobnych warunkach lokalowych, zapewniając dzieciom możliwości wszechstronnego rozwoju. Realizujemy wszyscy te same bezpieczne i higieniczne warunki pracy i zabawy, a jednak na te same zadania my w naszym przedszkolu mamy do dyspozycji mniej pieniędzy na dziecko. Liczymy na Państwa zrozumienie i przychylność oraz pozytywne ustosunkowanie się do naszej prośby” - to część pisma, które wpłynęło do wójta Sadek Dariusza Gryniewicza oraz rady gminy podpisanego przez prezes Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach Mariettę Błaszkiewicz oraz dyrektora placówki szkolnej Bożenę Podemską. Czy złożone przez panie pismo ma szanse na pozytywny odzew ze strony urzędu?

Szkoła w Anielinach stara się o zwiększenie kwoty dotacji na ucznia oddziału przedszkolnego, jednak wszystko wskazuje na to, że takiego wsparcia nie otrzyma. Wątpliwości ostatecznie rozwiała kierownik zespołu obsługi oświaty Joanna Nowicka. – Tak jak powiedział nasz skarbnik Maciej Maciejewski, gminy nie stać na dawanie więcej niż obligatoryjnie. Dodam tylko, że każdego roku dotacja na ucznia się powiększa. Dla porównania – w 2017 roku wyniosła 296 zł miesięcznie, w 2018 roku 332 zł miesięcznie, a w roku bieżącym będzie jeszcze więcej. W chwili obecnej nie jestem w stanie powiedzieć, ile to będzie. Ostateczna kwota będzie znana po ostatniej aktualizacji w październiku 2019 roku. Kwota ta z roku na rok jest coraz wyższa i nie widzę zasadności zwiększenia dotacji dla szkoły w Anielinach – powiedziała.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 11 (21)

  Nauczyciel, w dniu 05-05-2019 21:16:57 napisał:

  Jest to szkoła niepubliczna więc niech płacą rodzice, a nie gmina!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -6 (18)

  sadkowianka, w dniu 06-05-2019 22:32:20 napisał:

  Gmina musi zatrudniać pomoce administracyjne, a nie dotować szkoły. Proszę przejrzeć strukturę organizacyjną urzędu i wszystko będzie wiadome...... Gdyby to zrobił Gliszczyński to ludzie by się burzyli, a Gryniewiczowi wszystko uchodzi.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gimnastyka korekcyjna
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Budowa hal
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Terminale płatnicze
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Aktywność ekonomiczna ludności. Przeprowadzono badania

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., liczba # pracujących i bezrobotnych zmniejszyła się. Wpłynęło to na spadek wskaźnika zatrudnienia oraz stopy bezrobocia. W tym czasie przybyło natomiast osób biernych zawodowo. To z kolei przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej.

(czytaj więcej)