Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2019

Szkody po nawałnicy nadal widoczne. Będzie remont dróg, rowów i szkoły

fot. archiwum

fot. archiwum

Od nawałnicy w 2017 roku minęły już prawie 2 lata, a zniszczenia, których dokonała, #nie znikną jeszcze przez długi czas. Gminy powiatu nakielskiego krok po kroku naprawiają uszkodzone drogi i budynki. Przetarg na wykonanie szeregu prac ogłosiła gmina Mrocza.

W ramach zadania zaplanowano odbudowę nawierzchni odcinka drogi gminnej relacji Orle - Orle Cmentarz o długości 390 mb. Kolejna do naprawy to wewnętrzna droga gminna w Witosławiu na dwóch odcinkach. Prace polegać będą na wyrównaniu istniejącej podbudowy, mechanicznym rozścieleniu i zagęszczeniu oraz wykonaniu warstwy ścieralnej. Ponadto do wykonania jest odbudowa przepustu pod drogą oraz wymiana barier ochronnych.

Odbudowy wymagają także 4 rowy melioracyjne będące własnością Gminy Mrocza. Prace do wykonania to wykoszenie roślin z dna oraz brzegów rowu, usunięcie roślin pływających i korzeniących się, usunięcie powalonych drzew i krzewów porastających dno oraz brzegi rowu, usunięcie przeszkód naturalnych oraz wynikających z działalności człowieka, udrożnienie rowu przez usunięcie zatorów utrudniających swobodny przepływ wód, usuwanie namułów, rozbiórka tam bobrowych oraz plantowanie skarp i dna rowu.

Kolejne prace w ramach przetargu obejmują przebudowę drogi gminnej relacji Kaźmierzewo – Orzelski Młyn na odcinku o długości 1 680 mb. - Celem tej inwestycji jest poprawa warunków ruchu pojazdów, w szczególności osobowych i rolniczych dojeżdżających od strony Matyldzina do siedzib ludzkich i pól uprawnych w miejscowości Kaźmierzewo - czytamy w ogłoszeniu o przetargu. Obecnie droga ta posiada nawierzchnię gruntową w złym stanie technicznym, a zyska twardą ulepszoną – z betonu asfaltowego.

Prace po nawałnicy wykonywane będą nie tylko na drogach, ale także w budynku Szkoły Podstawowej w Mroczy. Zaplanowano odbudowę i remont zniszczeń, tj. naprawę attyk, elementów dachu i kominów w starej części budynku, a także naprawę kominów, obróbek blacharskich dachu i jego elementów oraz naprawę tynków zewnętrznych i elewacji w nowej części szkoły. Ponadto wymienione zostaną okna w nowszym budynku od strony ul Piłsudskiego.

Obecnie gmina Mrocza poszukuje wykonawcy, który wykonana powyższe prace. Składanie ofert trwa do 28 czerwca. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    34, w dniu 18-06-2019 15:19:41 napisał:

    Chodzi o Droge Matyldzin- Górka bo raczej wątpie że zrobią droge z Orzelskiego do Każmierzewa pod wiaduktem

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pieczątki Colop
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Siłownia
Nowoczesny styl
Gimnastyka korekcyjna
Kanapa
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)