Dziś mamy 23 marca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

07 sierpnia 2018

Szereg tematów i uchwał na sesji. Nie obyło się bez dyskusji

fot. LZ

fot. LZ

W poniedziałek 6 sierpnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szubinie #odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Tematów było wiele. Po raz kolejny powrócił problem przemysłowej chlewni, tym razem zlokalizowanej w centrum Królikowa.

Po przedstawieniu przez burmistrza Artura Michalaka sprawozdania, radni mogli zgłaszać interpelacje. Mówiono m.in. o drogach zniszczonych podczas budowy S-5, zarośniętych rowach i poboczach, potrzebie przebudowy ulicy Wiejskiej i przyległych, zalanych ulicach i chodnikach, zamulonych studzienkach kanalizacyjnych, itp. Istotnym punktem była informacja o możliwości i stanie przygotowania realizacji wielorodzinnego budownictwa – w różnych jego formach w gminie. Przy tej okazji Krzysztof Poskrop, dyrektor Wydziału Skarbu Państwa i Nieruchomości Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy mówił o programie Mieszkanie Plus.

Radni przyjęli także szereg uchwał, nie obyło się bez dyskusji. Poprzez uchwały zlecono Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Szubinie przeprowadzenie doraźnej kontroli (chodzi o skargę części mieszkańców ul. Winnica w Szubinie na burmistrza), ustalono maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych dla poszczególnych rodzajów, maksymalną liczbę zezwoleń przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży jak i poza miejscem sprzedaży oraz zasady usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie gminy Szubin. Tutaj poruszono problem jednego ze sklepów zlokalizowanych na Osiedlu Spółdzielczym, w którym przez całą dobę można kupić alkohol. Tymczasem mieszkańcy, zwłaszcza w okresie letnim, skarżą się na częste nocne hałasy. Uchwalono także wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych będących w posiadaniu Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółki z o.o. w Szubinie na lata 2020-2021. Już na posiedzeniu komisji komunalnej pojawiły się pytania ze strony mieszkanki gminy, Małgorzaty Mielniczak, o to, czy ujęcia wody położone w sąsiedztwie przemysłowych chlewni (Żurczyn, Słupy, Królikowo) są bezpieczne.

O chlewniach, a konkretnie o tej w Królikowie, mówiono także na samym końcu obrad, gdyż na sesji pojawiło się kilkoro mieszkańców wsi. Głos w ich imieniu zabrał Wojciech Włodarczyk, który prosił radnych i burmistrza o pomoc w walce z odorem. Zapytał, dlaczego w Królikowie nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, skoro w innych wsiach takie powstają. Wspomniał także o tym, że sołtys wsi i zarazem radna Elżbieta Katafiasz miała nic nie robić w kierunku obrony mieszkańców. Choć sama radna nie odpowiedziała na zarzut mieszkańca, to murem stanęła za nią cała rada, potwierdzając, że temat niejednokrotnie był podnoszony na obradach czy posiedzeniach komisji rolnej. Burmistrz zapewnił, że spróbuje pomóc mieszkańcom.

Podczas sesji mówiono także o seniorach (głos w tej sprawie zabrał Jan Kostecki, przewodniczący Rady Seniorów). Zwrócił uwagę na brak szumnie zapowiadanych domów dziennego pobytu dla osób starszych.

Oceń artykuł: 5 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (35) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (39)

  wyborca, w dniu 07-08-2018 09:44:49 napisał:

  Kto Waszym zdaniem powinien być nowym burmistrżem Szubina? Kogo widzicie na tym stanowisku?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (76)

  Grażyna, w dniu 07-08-2018 10:55:03 napisał:

  "temat niejednokrotnie był podnoszony na obradach czy posiedzeniach komisji rolnej. Burmistrz zapewnił, że spróbuje pomóc mieszkańcom.". I co z tego, że temat był poruszany i Michalak "spóbuje"? Jakie konkretnie kroki poczyniono? Tutaj zaniechania Michalaka sięgają lat, a teraz problem usiłuje on przerzucić na okres powyborczy. Jak bogaty deweloper kupił po cegielni grunty z utrwalonym planem zagospodarowania, to Rada głosami radnych SLD i PO przegłosowała wszczęcie procedury zmiany planu. Mieszkańcy Królikowa rozliczcie swoją radną i burmistrza, którzy nigdy nawet nie złożyli projektu uchwały o przystąpieniu do sporządzania planu zagospodarowania w Królkowie. Dosyć tych enigmatycznych, gołosłownych deklaracji typu "temat był poruszany". To jest chocholi taniec burmistrza i części radnych z którego nic nie wynika dla mieszkańców terenów zagrożonych odorem i innymi emisjami. Skarga mieszkańców ul. Winnicy na burmistrza jest właśnie spowodowana chytrymi, przebiegłymi zabiegami burmistrza. Prywatna spółka kupiła działkę za ok. 250 tyś zł, a teraz za środki gminne Michalak będzie na jej życzenie zmieniał układ komunikacyjny, co zwiększy istotnie wartość tej działki. W gminach takie zmiany układu komunikacyjnego czyni się na koszt właściciela nieruchomości, której taka zmiana będzie służyła. W Bydgoszczy Ikea albo Geant musiały budować nawet tunele dla samochodów,. To normalne, że koszt przebudowy układu komunikacyjnego jest przerzucany na inwestora, gdyż inaczej nie wyda się jemu pozwolenia budowlanego, albo na użytkowanie. Przecież takie zmiany podwyższają wartość takich gruntów. Gdyby ten układ zmieniono przed sprzedażą działki, miasto zyskałoby krocie na wzroście sprzedawanej nieruchomości. W Szubinie postawiono wszystko do góry nogami, to z naszych podatków i wbrew okolicznym mieszkańcom Michalak zafunduje za setki tysięcy zł przebudowę układu komunikacyjnego. Czas na zmiany na ważnych fotelach w Urzędzie Miast

  odpowiedz

  • -2 (64)

  CBA, w dniu 07-08-2018 12:41:49 napisał:

  Grażyna ma rację .Wszystko uzgodnione , zaplanowane w szczegółach i realizowane.Dlaczego jest tak mało osób myślących-a może bojących mówić o tym oficjalnie.

  odpowiedz

  • 0 (32)

  ZWZ, w dniu 07-08-2018 12:48:05 napisał:

  Ciekawi mnie jedno,czy ktoś z radnych czy z obozu PIS-u a może burmistrz spytał V-ce przewodniczącego kiedy odda gminie oraz mieszkańcom Turu 1600 m kw-około 80000 zł plus zaległe podatki.Władza deprawuje i wzbudza myślenie o bezkarności.Rozliczą ich wszystkich prędzej niż póżniej

  odpowiedz

  • -6 (56)

  Smolniki, w dniu 07-08-2018 15:40:24 napisał:

  A gdzie jest dokończenie drugiego etapu budowy drogi gminnej w SMOLNIKACH? Drugi etap miał być zrealizowany w zeszłym roku i nie został zrealizowany przez co plany przepadły wraz z pieniędzmi na nie wydane. Tak są nasze podatki trwonione.. Tylko zmieniaję się stołkami w tej naszej gminie. Podziękujmy już naszemu burmistrzowi i jego ekipie.

  odpowiedz

  • -8 (56)

  Gosc, w dniu 07-08-2018 17:52:53 napisał:

  Czas na głębokie zmiany.dośc już tej władzy

  odpowiedz

  • 17 (43)

  Gac, w dniu 07-08-2018 18:46:04 napisał:

  Ale wy jesteście smieszni

  odpowiedz

  • -34 (48)

  mieszkaniec, w dniu 07-08-2018 21:56:22 napisał:

  Na Burmistrza Szubina uważam najlepszym kandydatem jest pan Mariusz człowiek z dużym doświadczeniem /

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (4)
  • 24 (24)

  Krzysztof Kroczka , w dniu 08-08-2018 01:03:03 napisał:

  Szanowna Osobo redagująca artykuł! Czy aby na pewno cała Rada stanęła murem za Panią Radną Katafiasz? Czy tylko niektóre osoby (z SLD, który również reprezentuje P.Radna)? Według mojej wiedzy Pani Katafiasz, będąc radną, dotychczas nie była zbytnio zainteresowana walką z odorem w Królikowie, Słupach, czy we Wrzosach. Z całym szacunkiem do Pani Radnej - wieś powinna być wsią, w prawdzie ze swoim specyficznym zapachem (jak mówią miastowi), ale bez odoru!

  odpowiedz

  • 15 (15)

  królikowo, w dniu 08-08-2018 03:48:58 napisał:

  Zgadzam się z panem Krzysztofem nie cała rada stoi po stroni naszej Pani sołtys czy radnej Pani Katafiasz nie komentuje wypowiedzi Pani przewodniczącej komisji rolnej jak się przedstawia zapraszam do odtworzenia przebiegu Sesji Rady z dnia 18 11 2017 rok www.szubin 24 pl

  odpowiedz

  • 22 (40)

  Tola, w dniu 08-08-2018 06:08:23 napisał:

  Tylko wszędzie pislam,,, jak słyszę zlodziejskie nieroby 500+ czy mieszkanie+ to mdli człowieka

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 10 (44)

  Wera, w dniu 08-08-2018 14:07:15 napisał:

  Obecny burmistrz będzie nadal naszym włodarze przez najbliższe lata bo bardzo dużo robi dla Szubina widać jak miasto wygląda obecnie ile pobudowanych ulic i dalsze plany. Czyści wszystko co możliwe by było jak można najlepiej i sprawdził się jako dobrze zarządzający. Samo gadanie i planowanie nic nie daje.

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Mieszkaniec , w dniu 08-08-2018 17:50:35 napisał:

  Dużo większym problemem niż sklep nocny (W Bydgoszczy na każdym osiedlu jest kilka takich sklepów) jest plac zabaw przy Dąbrowskiego. W nocy nie idzie tam okna otworzyć. Pijaczynki i młodzież która ma obecnie wakacje tak halasuje że w nocy nie da się wytrzymać. Spółdzielnia nie konsultowala się z mieszkańcami żeby tak blisko okien powstał tak duży plac zabaw. W weekend jest jeszcze gorzej. Wiem że mieszkańcy w tej sprawie będą interweniować żeby przenieść lub zlikwidować ten plac zabaw. Bo nie da się wytrzymać a policja w ogóle nie interweniuje.

  odpowiedz

  • -14 (34)

  CBA, w dniu 08-08-2018 21:13:10 napisał:

  Wera .Poczytaj sobie aktualny Powiat .Ten Twój supermen burmistrz w ciągu roku zadłużył każdego mieszkańca gminy z 599 zł na 1236 zł . V-ce przewodniczący chwalący się najlepszą ukończoną szkołą ekonomiczną pozwala jemu na takie cuda . Sam zabierając gminie ziemie w m. Tur 1600 m.kw za sumę około 80 000 zł nie płacąc podatku przyklaskuje burmistrzowi .Ręka rękę myje. Mieszkańcy pomyślcie na kogo chcecie głosować.Jeden na burmistrza drugi na starostę z nadani PIS-u.

  odpowiedz

  • 6 (22)

  Gabi, w dniu 08-08-2018 21:26:15 napisał:

  Tylko NIE Piotrowski.

  odpowiedz

  • 16 (40)

  Sen, w dniu 08-08-2018 22:04:19 napisał:

  Najlepszym kandydatem na burmistrza szubina jest Pan Artur Michalak. Zbyt dużo robi dla gminy i miasta by nie został nadal wybrany. Mieliśmy błoto pod nogami 30 lat bo nie było ulic a teraz szubin się zmienia. Nasze podatki idą na szubin i dla ludzi.

  odpowiedz

  • -13 (31)

  Justyna, w dniu 08-08-2018 22:54:39 napisał:

  W jakim referacie urzędu pracujesz?Ty naprawdę śnisz obudż się.Przyjdzie nowy burmistrz i wywali Ciebie kawo żłopie z ciepłego urzędniczego stołeczka i posmaruj sobie coś wazeliną

  odpowiedz

  • -12 (32)

  Pinokio Michalak, w dniu 08-08-2018 23:12:34 napisał:

  Michalak Pinokio kłamie na każdym kroku. Nie zrealizował swoich obietnic przedwyborczych. Gra z możnymi Szubina - deweloper, spółka zakupująca grunty obok biedronki, bezściółkowi hodowcy trzody chlewnej.... nie ma pomysłu na zwiększanie dochodów zatem zadluzaja gminę w roku wyborczym. Rok wyborczy minie a gmina z długami pozostanie i pomimo tak wielkiego zadłużenia, w Wąsoszu jak ratowników nie było tak po tragedii nadal nie ma

  odpowiedz

  • 17 (27)

  Zemo, w dniu 08-08-2018 23:19:30 napisał:

  Wasosz był zaniedbany i zadluzany zawsze od lat. Na park wesoła szły pieniądze z gminy i nic nie robiono. Więc nie o o co robić larum gdy obecnie burmistrz czyści i ty obi bardzo dużo jak nigdzie wokoło jeżeli chodzi o drogi i wygląd miasta. Na ul. Krótkiej wylewane pomyje dzień ę że zapomniano o tym co było. Należy szanować obecnego burmistrza i życzyć mu dalszych sukcesów wyborczych bo na to zasługuje.

  odpowiedz

  • -12 (30)

  Justyna, w dniu 09-08-2018 00:55:02 napisał:

  Dużą ma drużynę Michalak całe stowarzyszenie wzajemnej adoracji i picia kawy tu w obronie pisze.Zróbcie sobie ładne zdjęcie do nowego folderu i wyjedzcie sobie na dłuższą wycieczkę .Dajcie gminie żyć i nie róbcie ludziom -wyborcom wody z mózgu.

  odpowiedz

  • -15 (31)

  Justyna, w dniu 09-08-2018 01:06:05 napisał:

  Idż do Michalaka na korepetycje z ortografii i uzgodnij następna treść komentarza z poprawionymi błędami..W Twoim móżdżku Michalak jest ważniejszy niż Szubin.Przypominam Tobie nazwy miast pisze się z dużej litery.

  odpowiedz

  • -10 (16)

  Justyna, w dniu 09-08-2018 21:50:24 napisał:

  Sam-sama, wymyśliłeś-wymyśliłaś nie wierzysz chyba w to co wypisujesz.Czas przeciętniaków partyjnych bezpowrotnie minął .Nie pomoże jemu ani PeŁO ani przytulanie do PIS-u ani wycieczki, foldery stowarzyszeniowe .Trzeba być fachowcem i prawym gospodarzem dbającym o majątek gminy czyli nas.Wazelina przed wyborami drożeje kup sobie na zapas.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (6)

  Justyna, w dniu 10-08-2018 16:32:28 napisał:

  Wyrażnie pytałam dlaczego moderator usunął 4 posty zachwalające burmistrza Michalaka w tym 2 posty ,, Sen" oraz mój stwierdzający że moderator działa nie czysto.Z tego wynika że moderator bardzo sympatyzuje z Michalakiem.W takim razie trzeba pisać gloryfikujące posty na temat wspaniałej kadencji Michalaka.Wstyd że ludżmi manipulujecie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa stanu surowego
Budowa magazynów
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Meble kuchenne
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Sprzedaż opon
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)