Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

Szczytna akcja charytatywna. Uczestnicy ochoczo wspierali Wiktora!

fot. MM

fot. MM

1 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni zorganizowano #charytatywną akcję pt. „Wspieramy Wiktora”. Tego dnia każdy mógł przedpremierowo poczuć się świętym Mikołajem, biorąc udział w rozmaitych aukcjach.

Akcja zainicjowana przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz Orkiestrę Dętą w Kcyni rozpoczęła się dokładnie o godz. 12:00. Cel był jeden – zbiórka pieniędzy niezbędnych do leczenia i rehabilitacji Wiktorka. Z tej okazji na mieszkańców Kcyni i okolic czekało wiele atrakcji, począwszy od kawiarenki z domowymi wypiekami przygotowanymi przez przedstawicieli sołectw i Kół Gospodyń Wiejskich z Żurawi, Włodzimierzewa, Górek Zagajnych oraz Stołężyna. Do akcji włączyli się również funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Potulicach oraz nakielscy i kcyńscy policjanci. Najmłodsi mogli robić sobie zdjęcia i bawić się wspólnie z „Polfinem” - policyjną maskotką. W trakcie trwania imprezy można było wykonać również badanie poziomu cukru i ciśnienia tętniczego krwi oraz poddać się zabiegom parafinowym na dłonie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się fotobudka oraz kiermasz i loteria fantowa.

Głównym punktem wydarzenia były jednak licytacje. Nie sposób zliczyć wszystkich przekazanych na ten cel przedmiotów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – meble, płyty muzyczne, kurs na prawo jazdy kat. AM, przyrządy kuchenne oraz bony na zakupy i vouchery na różnego rodzaju usługi. To wszystko i wiele więcej można było kupić, jednocześnie przyczyniając się do udzielenia pomocy Wiktorkowi. Mieszkańcy ochoczo brali udział w aukcjach, często płacąc za poszczególne przedmioty o wiele więcej, niż w rzeczywistości były one warte. Świadczy to przede wszystkim o tym, że nikt nie przyszedł na wydarzenie tylko po to, by szukać cenowych okazji. Niewątpliwie każdy uczestnik wziął sobie mocno do serca tytuł imprezy, czyli „Wspieramy Wiktora”.

Oceń artykuł: 16 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    Zosia , w dniu 03-12-2019 21:11:24 napisał:

    A może ktoś by wspomniał,że było też Koło Gospodyń Wiejskich z Turzyna.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Odchudzanie
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Meble łazienkowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Meble kuchenne - na zamówienie
Meble łazienkowe
Krzesło młodzieżowe
Test amortyzatorów
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)