Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 marca 2019

Szczęśliwy finał poszukiwań 67-latka

fot. arch

fot. arch

Zaangażowanie dzielnicowego oraz współpraca dyżurnych z Nakła i Tucholi przyczyniły się do # odnalezienia mieszkańca gminy Kcynia, którego zaginięcie zgłosiła rodzina. Mężczyzna został przekazany pod opiekę medyków.

Zgłoszenie o tym, że 67-letni mieszkaniec kcyńskiej gminy zaginął, a rodzina obawia się o jego bezpieczeństwo, otrzymali policjanci z kcyńskiego komisariatu. Jak ustalono w rozmowie ze zgłaszającą, 67-latek miał opuścić mieszkanie w niewyjaśnionych okolicznościach i pozostawić list, z którego wynikało, że może targnąć się na życie.

Ustalenia w tej sprawie prowadził kcyński dzielnicowy. Policjant uzyskał numer telefonu do zaginionego i kilkakrotnie próbował się z nim skontaktować. Mężczyzna odbierał, ale się nie odzywał. Dopiero po trwającym kilka minut monologu dzielnicowego 67-latek zaczął rozmawiać z policjantem. Dzielnicowemu udało się ustalić, że mężczyzna prawdopodobnie przebywa na parkingu jednego ze sklepów w Tucholi. Tę informację natychmiast przekazał dyżurnemu nakielskiej jednostki.

Ponieważ zachodziła obawa, że zaginiony może sobie zrobić krzywdę, liczyła się każda minuta. Wiedząc o tym, dyżurny błyskawicznie skontaktował się z policjantem pełniącym służbę na stanowisku kierowania komendy w Tucholi i poprosił o sprawdzenie miejsca, gdzie mógł przebywać zaginiony. Już po chwili, na parkingu byli tucholscy policjanci oraz służby medyczne. Odnaleziony 67-latek został przekazany pod opiekę ratowników o czym kcyńscy mundurowi powiadomili zaniepokojoną zniknięciem mężczyzny rodzinę.  

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią               

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)