Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2019

Szanty w Cafe Emilia. Grupa Trzymająca Ster

fot.pow

fot.pow

14.06.2019_ SZANTY w Cafe Emilia Zagra Grupa Trzymająca Ster! Grupa Trzymająca Ster to poznański zespół grający muzykę żeglarską, w skład którego wchodzą: Danka Kurasz – flety, flażolety, chórki, teksty Krzysiek Pietrukiewicz – bodhran, cajon, tamburyn, kij deszczowy, śpiew Witek Małecki – gitara, śpiew, autor utworów Olo Sienkiewicz – gitara, śpiew, autor utworów Wszyscy wywodzą się z Klubu Żeglarskiego Politechniki Poznańskiej.

Muzykę w większości tworzą sami, a częściowo zapożyczają z annałow muzyki dawnej i tradycyjnej. Teksty w całości są autorstwa członków zespołu. Występowali na licznych festiwalach i przeglądach szantowych zdobywając wyróżnienia i nagrody, między innymi: I miejsce Szanty Kunice 2011, II miejsce Szanta Claus 2011, występ na festiwalu Shanties 2012 (1 z 3 nominacji po konkursie), III miejsce Festiwal Mikołajki Szanty 2013, I miejsce festiwal Rafa 2013, I miejsce VI Poznańskiego Przeglądu Piosenki Pozytywnej 2015 i nominacja na festiwal Bazuna 2016. Pod koniec września 2012 ukazała się debiutancka płyta zespołu – pod tytułem „Diabli nadali!” z autorskimi utworami o tematyce żeglarskiej. Godz. 20.00, wstęp: 25zł Zapraszamy!

materiał: Karolina Karolczak

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Krzesło młodzieżowe
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Meble młodzieżowe systemowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)