Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

19 listopada 2023

Szachowe zmagania Feniksa. Mroczę reprezentują dwa zespoły

fot. powierzone

fot. powierzone

19 listopada dwie drużyny szachowe Feniksa Mroczy rozpoczęły zmagania #w nowym sezonie IV Ligi Drużynowych Mistrzostw Regionu KPZSzach.

Jest to szczególny moment, ponieważ pierwszy raz w historii Mroczę reprezentują dwa zespoły: LUKS Feniks Mrocza I (skład seniorski) i LUKS Feniks Mrocza II (skład juniorski).

W pierwszej kolejce obie mroteckie ekipy zagrały ze sobą. Feniks I wystąpił w składzie: Edward Kulski, Jan Rosiński, Franciszek Skrzypiński, Bogdan Winkler, Franciszek Małek. W Feniksie II zagrali: Mirosław Kozielski, Michał Wieremiejko, Damian Bloch oraz Cezary Tajer. Na pierwszej desce Edward Kulski uległ Mirosławowi Kozielskiemu. Na drugiej szachownicy Jan Rosiński wygrał z Michałem Wieremiejko. Na trzeciej planszy Damian Bloch pokonał Franciszka Skrzypińskiego. Na czwartej desce Bogdan Winkler zremisował z Cezarym Tajerem. Natomiast na piątej szachownicy Franciszek Małek wygrał walkowerem z Jakubem Grędą.

Cały mecz drużynowo zakończył się remisem 2,5:2,5. Kolejne mecze ligowe oba mroteckie zespoły zagrają 3 grudnia.

Wyniki na szachownicach:

LUKS Feniks Mrocza I 2,5:2,5 LUKS Feniks Mrocza II

Edward Kulski 0:1 Mirosław Kozielski

Jan Rosiński 1:0 Michał Wieremiejko

Franciszek Skrzypiński 0:1 Damian Bloch

Bogdan Winkler 0,5:0,5 Cezary Tajer

Franciszek Małek +:- Jakub Gręda

Materiał: Ewa Karkowska, Jan Rosiński

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
20PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Konstrukcje stalowe
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Budowa magazynów
Fotobraz 30x40
52,00PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)