Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

18 maja 2020

Świętowali 100 urodziny Karola Wojtyły. Było uroczyście i wyjątkowo

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Poniedziałek 18 maja to bardzo ważny i wyjątkowy dzień dla nas Polaków i nie tylko. #Ludzie na całym świecie tego dnia swoje myśli i serca kierują w stronę Wielkiego Polaka – Karola Wojtyły.

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią, społeczność szkolna przygotowywała się cały rok. Mimo zaistniałej sytuacji i niemożliwości bycia w budynku szkoły „Nakielska Dwójka” świętowała ten dzień w sposób jak zawsze uroczysty i wyjątkowy.

W tym dniu cała szkoła przystąpiła do akcji „ Świętujemy Urodziny Lolka, czyli nasze 100 lat dla Karola Wojtyły”. Dzieci do tego dnia przygotowywały się już cały tydzień na lekcjach religii i na godzinach wychowawczych. Pani katechetka Jola prosiła uczniów szkoły o przesyłanie zdjęć dzieci z Janem Pawłem II, z których nauczyciel informatyki – pani Alicja Nowicka przygotowała filmik. Pani Kasia ze swoimi uczniami podczas lekcji zdalnych przygotowywała laurki dla papieża. Nie zabrakło także śpiewów ulubionej piosenki Jana Pawła II czyli Barki, czy hymnu napisanego na 100 urodziny „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Dzieci w domach z rodzicami tworzyli także wspaniałe torty urodzinowe. Oczywiście przykład szedł od samej Pani Dyrektor Anny Maćkowskiej, która upiekła prawdziwy tort, zachęcając innych do tej inicjatywy. Starsze klasy natomiast pod opieką ks. Michała Zawartowskiego, pisały przepiękne modlitwy do Jana Pawła II.  Sam dzień 18 maja również został uczczony w wyjątkowy sposób. Wszyscy uczniowie w tym dniu  na lekcji wystąpili w strojach galowych, a jeśli ktoś nie mógł połączyć się na kamerze, to w okienku pojawiały się portrety  Ojca Świętego lub flagi papieskie.

Pragniemy serdecznie podziękować naszym uczniom za włożone serca,  Rodzicom, za poświęcenie i pomoc oraz Nauczycielom, zarówno wychowawcom, jak i nauczycielom poszczególnych przedmiotów, którzy włączyli się chętnie do przygotowań tego dnia.

Miłą niespodzianką  było również odśpiewanie STO LAT dla naszej pani wicedyrektor Aleksandry Kwasigroch przez uczniów klasy 3c, podczas lekcji języka angielskiego, która razem z Janem Pawłem II obchodzi w tym dniu  swoje urodziny.

Niech Święty Jan Paweł II błogosławi z Nieba naszej społeczności szkolnej i wspiera we wszystkich naszych działaniach.

Materiał: Kronikarz szkolny Katarzyna Dobosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 130 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)