Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

16 września 2019

Święto w Sipiorach i Studzienkach. "Sąsiedzi" obchodzili jubileusz!

fot. LZ

fot. LZ

W sobotę 14 września Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki # „Sąsiedzi", które prowadzi Anna Knasinska, obchodziło 10-lecie swojego istnienia. Był to niezwykły dzień dla całej społeczności Sipior i Studzienek.

Jubileusz rozpoczął się od polowej mszy świętej, którą odprawił proboszcz parafii Św. Jana Nepomucena w Sipiorach ks. Jarosław Rusnak. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na podziękowania, życzenia, gratulacje i upominki, a tym nie było końca. Nie sposób zliczyć inicjatyw, akcji i przedsięwzięć, których autorem było stowarzyszenie. Pewne jest to, że dzięki tym działaniom, często zmieniała się rzeczywistość – i to podkreślano w życzeniach skierowanych do członków stowarzyszenia. - Często smutki i łzy zamienialiście w uśmiech i radość, nieśliście nadzieję na lepsze jutro, integrowaliście społeczność – mówił burmistrz Kcyni Marek Szaruga.

Także Anna Knasinska wręczała podziękowania tym wszystkim, którzy pomagali jej w działalności na przestrzeni ostatnich lat. Jubileusz świętowano z mieszkańcami sąsiadujących ze sobą wsi, więc nie zabrakło licznych atrakcji.

Były pokazy taneczne w wykonaniu m.in. Pawła Milhausena, występy artystyczne Michała Gacki i Łukasza Przytockiego (pieśń polska i aria operetkowa), kulinaria – ciasto i tradycyjne polskie potrawy. Na najmłodszych czekała wata cukrowa i dmuchańce.

Oceń artykuł: 15 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (17)

  123, w dniu 16-09-2019 14:39:35 napisał:

  brawo super impreza

  odpowiedz

  • -2 (8)

  stan, w dniu 16-09-2019 19:13:33 napisał:

  te dwa ministry kołp księdza to jak .......a radny to już wogule powinien odejść

  odpowiedz

  • 4 (12)

  Mieszkaniec powiatu , w dniu 16-09-2019 20:45:37 napisał:

  brawo gratuluję! To cudownie że organizacja świętuję razem z mieszkańcami i przyjaciółmi to świadczy o wrodzonym trakcie i inteligencji pani prezes którą osobiście miałem przyjemność poznać! Gratulacje dla całego społeczeństwa w tejże miejscowości

  odpowiedz

  • 7 (11)

  polko, w dniu 17-09-2019 17:32:46 napisał:

  ooo widać cud się stał, Ksiądz Proboszcz wyjątkowo trzeźwy....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 9 (9)

  liderka , w dniu 18-09-2019 10:17:23 napisał:

  Benefis pani Ani udał się szacunek i brawo dla niej - jednoosobowe stowarzyszenie pani prezes...super...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Nowe stylizacje
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Terminale płatnicze
Elewacje
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)