Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

21 sierpnia 2019

Święto małżeństw w Szubinie. Platynowe i złote gody

fot. LZ

fot. LZ

W dniu dzisiejszym trzy pary świętowały piękne jubileusze – 55 i 50-lecie # pożycia małżeńskiego. Tak jak przed laty, także i w tym dniu jubilatom towarzyszyła najbliższa rodzina.

55 lat związku małżeńskiego przeżywają w tym roku Barbara i Bogdan Kautz z Szubina, zaś 50 lat małżeństwa – Irena i Jan Homeja z Szubina oraz Jadwiga i Józef Plucińscy z Małych Rud.

 - Przed ponad pół wiekiem wasze życie rozkwitało jak wiosna, pełne było zapału, radości, szczęścia, uśmiechu, gorącego serca i nadziei. Zawierając związek małżeński, połączyliście swoje przyszłe losy, dążenia i plany życiowe. Towarzyszyły wam uśmiechnięte twarze waszych bliskich: rodziców, rodzeństwa, krewnych i znajomych. Życzyli wam zdrowia i wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia. Z pewnością towarzyszyła wam też nuta obawy i zatroskania u progu startu w nieznaną przyszłość. Jednak pełni odwagi, młodzieńczego zapału, śmiało weszliście w nowe życie. Życie nauczyło was szanować człowieka, wielkość związku małżeńskiego, zahartowało cierpieniem. Pozwoliło wam ugruntować wzajemną miłość, jedność i przywiązanie. Dziś, kiedy myślą sięgacie wstecz i widzicie owoce waszego trudu, nie żałujecie tych wspólnie przeżytych dni – powiedziała do jubilatów Danuta Musiał, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Szubinie.

Życzenia dostojnym jubilatom złożył także burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kijowska.

Pary małżeńskie zostały nagrodzone medalem za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanym przez prezydenta RP. Jubilaci otrzymali także kwiaty, okolicznościowe adresy i upominki.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Olaf, w dniu 21-08-2019 22:47:33 napisał:

    Przy jednej .....nawet kot ....

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Zabieg parafinowy
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
Mikrodermabrazja
Lakiernictwo
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)