Dziś mamy 24 czerwca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
06 stycznia 2018

Święto Trzech Króli po raz czwarty. Orszaki spotkały się na kolędowaniu

fot. MM

fot. MM

6 stycznia w święto Trzech Króli, parafia św. Wawrzyńca wraz z burmistrzem Nakła Sławomirem # Napierałą, dyrekcją Szkół Podstawowych nr 2, 3, 4 oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Olszewce, po raz czwarty zorganizowali Orszak Trzech Króli.

Około godziny 12:30 ze Szkół Podstawowych i z Kościoła pw. św. Wawrzyńca w stronę nakielskiego rynku wyruszyły Orszaki, by o 13:00 spotkać się na wspólnym kolędowaniu. Na czele maszerujących grup byli jadący na koniach królowe i królowie wskazujący drogę Świcie Królewskiej, którą stanowiły dzieci wraz z rodzicami, uczniowie, nauczyciele poszczególnych szkół – ubrani w kolorowe stroje. Orszakom towarzyszyli także mieszkańcy miasta.

Jako pierwsi na nakielski rynek dotarł niebieski orszak z SP nr 3. Chwilę później, na rynku zrobiło się zielono za sprawą orszaku SP nr 2. W następnej kolejności pojawił się złoty orszak idący z kościoła pw. św. Wawrzyńca, orszak z NSP Olszewka oraz orszak czerwony z SP nr 4, który dotarł na miejsce jako ostatni.

Gdy wszyscy znaleźli się już w wyznaczonym miejscu, głos zabrał Sławomir Napierała - Dzisiaj jest nas tak dużo, że nie wiadomo w którą stronę spojrzeć i bardzo się cieszę, że kolejne nasze spotkanie na nakielskim rynku w święto Trzech Króli staje się świętem miasta, świętem radości. Rozpoczynamy rok 2018 i chcemy, by ten rok był w naszej gminie, a także w naszym województwie został zaznaczony naszą nakielską obecnością. Chciałbym złożyć wszystkim życzenia, by ten rok był dla nas rokiem radości, a jeśli do tych marzeń dołączymy jeszcze ideę budowy hospicjum w Olszewce, to wypełnimy go wspaniałą treścią - powiedział burmistrz Nakła.
Następnie rozpoczęło się kolędowanie, w którym udział wzięły wszystkie Orszaki oraz zebrani na nakielskim rynku mieszkańcy. Na zakończenie w niebo wypuszczono balony.

 

Oceń artykuł: 94 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • -9 (29)

  Patriota, w dniu 06-01-2018 19:32:58 napisał:

  Zadziwiające, że na świętach kościelnych jest tylu mieszkańców ,a na państwowych znikomy procent?czyżby mieszkańcy Nakła nie szanują państwa ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (17)

  1234, w dniu 07-01-2018 10:55:52 napisał:

  Mam nadzieję że 14 na WOŚP też nas tylu będzie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -4 (6)

  Palacz , w dniu 07-01-2018 17:17:14 napisał:

  Gumowe balony można puszczać? To ja Puszczę z dymem kilka kg w piecu CO i niech mi SM skoczy na pitoooka

  odpowiedz

  • 2 (4)

  król , w dniu 07-01-2018 23:35:38 napisał:

  Szkoły nie powinny uczestniczyć w zakłamywaniu prawd biblijnych. To nie byli żadni królowie tylko mędrcy ze wschodu. I oczywiście nie przybyli w takim królewskim orszaku.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Spostrzegawczy, w dniu 08-01-2018 10:18:00 napisał:

  Ładna impreza lecz nie ma nic wspólnego z zapisem historycznym . Antoś Smoleński też wymyślił trzy osoby które przeżyły smoleńską katastrofę . Schowali się w pobliskim polu kukurydzy lecz Rosjanie ich poszukali i wywieźli na Sybir.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż ślubny
Meble kuchenne
SALON - TORONTO
Konstrukcje stalowe
Rolery - mezoterapia skóry
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Baterie
od 0,90PLN
JADALNIE
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)