Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

27 listopada 2018

Święto Pluszowego Misia. Dzieci uczciły go razem z rodzicami

fot. Alina Romańska- Nelka

fot. Alina Romańska- Nelka

W związku z obchodami Święta Pluszowego Misia dnia 23 listopada br. w grupie 4-latków z Przedszkola Donald w Nakle odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców.

Zajęcia zostały przeprowadzone metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne pt. „Niedźwiedzie i misiaczki”. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na pamiątkę jakiego wydarzenia zostało ustanowione to święto, opowiadały o swoich ulubionych maskotkach oraz wypowiadały się na temat poszanowania zabawek.

Nie zabrakło dobrego humoru i wspaniałej zabawy. Dzieci wraz z rodzicami wcielając się w role niedźwiedzi i misiaczków uczestniczyły w zagadkach muzycznych, pląsach, zabawach ruchowych, tańczyły z misiami w rytm piosenek "Pokochaj pluszowego misia" , „Dwa misie” oraz brały udział w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dzieci przypomniały sobie także znane misie z bajek: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Jogi, czy też Gumisie. Wszyscy Ci bohaterowie kojarzą nam się pozytywnie, bo miś pluszowy niesie ze sobą same dobre emocje.

Na zakończenie spotkania nasi milusińscy otrzymali słodkie niespodzianki- ciasteczka Misie Lubisie oraz medale i dyplomy z napisem „Przyjaciel Pluszowego Misia”.

Materiał: Alina Romańska- Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)