Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

05 października 2019

Światowy Dzień Zwierząt w "Donaldzie". Dzieci wykonały prace plastyczne

fot. mgr Justyna Szatlach

fot. mgr Justyna Szatlach

04.10 ustanowiono Światowym Dniem Zwierząt (dzień wspomnienia Św. Franciszka z # Asyżu, patrona zwierząt). W 1931 roku we Florencji odbywała się konferencja ekologów, którzy postanowili zwrócić uwagę na problem gatunków zagrożonych wymarciem.

Z tej okazji dzieci z Przedszkola "Donald” wzięły udział w obchodach tego dnia. Przedszkolaki przyniosły swoje ulubione maskotki zwierząt, o których mogły opowiedzieć, aby następnie przy rytmach znanych dziecięcych piosenek i zabaw móc wspólnie ze swoimi pluszakami w nich uczestniczyć.

Podczas pogadanek tematycznych i opowiadań zwrócono uwagę na gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem, oraz określono sposoby ochrony tych zwierząt.

Dzieci wykonały także prace plastyczną technika malowania na kubeczkach.

materiał: mgr Justyna Szatlach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)