Dziś mamy 15 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 lutego 2019

Światowy Dzień Chorego. Nie zabrakło występów tanecznych i muzycznych

fot. MM

fot. MM

9 lutego w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach zorganizowano uroczystości z okazji Światowego Dnia Chorego.

Początek obchodów tego szczególnego dnia rozpoczęto od mszy świętej, którą odprawił proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Sadkach ks. Witold Korowajczyk. Po nabożeństwie, głos zabrał przewodniczący rady gminy Andrzej Niedbała. - Mam nadzieję, że ten dzień wpisał się już na stałe w harmonogram imprez, spotkań i uroczystości, które obchodzimy w naszej gminie i będzie on kontynuowany w następnych latach. To, że tutaj jesteście świadczy tylko o tym, że jesteście otoczeniu ludźmi, którzy Was kochają. Nie jesteście sami i pamiętamy o Was. Zdrowie i życie nie zostało nam dane raz na zawsze. Człowieczeństwo nie mierzy się tym, co posiadamy ale tym, co potrafimy dać drugiemu człowiekowi – powiedział.

Dalsza część uroczystości to już występy artystyczne. Jako pierwsza na scenie pojawiła się tancerka Sandra Frydrychowicz, której poczynania na parkiecie zachwyciły wszystkich widzów. Równie udany występ zaliczyły podopieczne Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu pod przewodnictwem Renaty Zmarzły. Dziewczęta popisały się swoimi wokalnymi talentami, które przy muzycznym wsparciu ze strony Michała Gacki, dostarczyły publiczności niesamowitych wrażeń. Nic więc dziwnego, że po występie widownia nagrodziła wszystkich artystów gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, gdzie czekał na nich poczęstunek. Nie zabrakło również okolicznościowego tortu.

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • -5 (21)

  baska, w dniu 10-02-2019 10:41:53 napisał:

  Można było wyłączyć prezentację w czasie występu. Bardzo kłóci się roznegliżowana nastolatka z obrazem św. Jana Pawła II. Wystarczyło tylko trochę pomyślunku i wyczucia taktu i sytuacji.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 5 (5)

  Mieszkanka , w dniu 12-02-2019 10:37:25 napisał:

  Sympatyczny proboszcz .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Wypożyczalnia samochodów
Masaż gorącymi kamieniami
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Aktywność ekonomiczna ludności. Przeprowadzono badania

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., liczba # pracujących i bezrobotnych zmniejszyła się. Wpłynęło to na spadek wskaźnika zatrudnienia oraz stopy bezrobocia. W tym czasie przybyło natomiast osób biernych zawodowo. To z kolei przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej.

(czytaj więcej)